Socialiniame tinkle „Facebook“ premjeras Saulius Skvernelis parašė, kad šiandien įvyko susitikimas su profesinių sąjungų atstovais. Jo metu aptartas paruoštas socialinis paketas.

„Paketo vertė – kone 1 milijardas eurų. Per įvairias priemones planuojame pasiekti maždaug 1,4 mln. gyventojų. Pagrindinis tikslas – išlaikyti darbo rinkoje maksimalų įmanomą žmonių skaičių. Esamų darbo vietų išsaugojimas ir naujų kūrimas šiandien yra svarbiausia. Puikiai tai suprantame, todėl ir einame šiuo keliu“, – rašo premjeras Saulius Skvernelis.

Įrašu jis įvardija, kokių priemonių bus imamasi. Pirmiausia numatoma subsidijuoti darbo užmokestį asmenims, kuriems buvo skirtos prastovos. Tam numatoma 380 mln. eurų.

„Pirma ir reikšmingiausia priemonė – pusę metų bus subsidijuojama ne mažiau kaip 50 proc. iš asmenų, kuriems buvo skirtos prastovos, darbo užmokesčio ir prieš tai darbo neturėjusių darbo užmokesčio. Pirmaisiais dviem mėnesiais darbdaviams bus teikiama net 100 proc. pagalba – paprastai kalbant, valstybė padengs visą darbo užmokestį (iki MMA). Stiprėjant įmonių pajėgumams parama palaipsniui bus mažinama.

Planuojame, kad ši priemonė pasieks 210 tūkst. darbuotojų. Jai numatoma skirti 380 mln. eurų“, – rašo premjeras.

Taip pat bus imtasi papildomų priemonių dėl žmonių, kurie prarado darbą.

„Taikysime remiamą įdarbinimą, o taip pat teiksime paramą mokymuisi naujai kvalifikacijai įgyti. Dvigubai didinamos lėšos, skirtos profesiniam mokymuisi. Keičiamas pameistrystės rėmimas – numatoma didesnė darbo užmokesčio kompensacija ir taip pritraukiama daugiau asmenų rinktis šią mokymosi formą. Tam bus skirta daugiau kaip 10 mln. eurų“, – informuoja S. Skvernelis.

Papildoma parama numatoma ir savarankiškai dirbantiems, skatinant įkurti darbo vietas.

„Savarankiškai dirbantys ir verslūs žmonės taip pat turės papildomą galimybę steigti darbo vietas, ypač regionuose. Verslūs darbo netekę žmonės galės pasinaudoti vietinėmis užimtumo iniciatyvomis netaikant 50 proc. garanto, o negalią turintys darbingo amžiaus žmonės galės dalyvauti savarankiško užimtumo rėmimo programoje. Tam numatoma apie 5,6 mln. eurų pagalba“, – informuoja jis.

Pasak S. Skvernelio apie 200 tūkst. asmenų dar gaus papildomų 200 eurų darbo paieškos išmokų, o apie 910 tūkst. asmenų gaus vienkartinę 200 eurų išmoką.

Iškritusiems iš darbo rinkos asmenims – o tokių gali būti ir apie 200 tūkst. – sieksime užtikrinti bent minimalias pajamas ir pagalbą. Jiems pusę metų bus mokama 200 eurų darbo paieškos išmoka. Tam numatome apie 265 mln. eurų.

Beveik 910 tūkst. asmenų, kurie gauna senatvės pensijas, našlių ir našlaičių, netekus maitintojo, ištarnauto darbo laiko pensijas, taip pat kompensacijas už ypatingas sąlygas bei įvairias šalpos išmokas, bus išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka. Tai dažniausiai – rizikos grupės žmonės, kuriems apribojimai tikriausiai išliks ir karantinui pasibaigus, todėl šiuo sprendimu norime padėti būtent tokiems. Tam bus skirta 182 mln. eurų.

Socialinės paramos gavėjams laikinai nebus vertinamas turimas turtas, neįskaitoma dalis nedarbo socialinio draudimo ar darbo paieškos išmokos, bus praplečiama teisė gauti paramą didinant valstybės remiamų priemonių ribas. Vertinant nepasiturinčių šeimų pajamas bus žiūrimos tik 3 mėnesių pajamos, kad daugiau šeimų karantino metu gautų didesnius vaiko pinigus“, – informuoja S. Skvernelis.

Taip pat bus trumpinami socialinio būsto nuomos laukimo terminai, o jo negavusiems žmonėms per nustatytą laiką savivaldybės turės užtikrinti rinkoje nuomojamo tinkamo būsto nuomos mokesčio kompensaciją asmeniui ar šeimai, jos„grindys“ yra apie 32 eurus asmeniui.

„Reziumuojant: suprantame žmonių padėtį, kad dėl įvairių priežasčių sumažėjo pajamos ir galimybės dirbti, todėl tikrai nepaliksime jų likimo valiai. Akivaizdu, kad tik dirbdami kartu, padėdami žmonėms prisitaikyti prie naujosios gyvenimo su virusu realybės, mes galėsime atsitiesti ir įveikti šią pandemijos sukeltą krizę“, – informuoja premjeras.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (769)