aA
Bus siekiama, kad individualiai dirbantiems žmonėms mokestinė našta nedidėtų nė vienu euru, žada ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.
Skvernelis ramina dirbančius individualiai: pažadą vykdysime
© DELFI / Karolina Pansevič

Jis sakė, kad mokestinės bazės išplėtimas iki 100 proc. pajamų po mokesčių reformos sulygins dydžius su dabar mokamais mokesčiais.

„Jeigu nekeistume (savarankiškai dirbantiems asmenims. - ELTA) apmokestinamosios bazės, o sausio 1 dieną įsigalioja mokestinė reforma, tai individualiai dirbantiems asmenims mokesčiai, kuriuos dabar moka, dar 30 proc. sumažėtų. Aišku, tai susiję ir su socialinėmis garantijomis, nes yra įmokos ir į „Sodrą“, ir į kitus fondus, dėl to buvo siūlymas bazę padaryti nuo 100 proc. pajamų.

Įvedus 100 proc., iš tiesų kai kuriems individualią veiklą vykdantiems žmonėms mokesčiai sumažėja 1-2 eurais, kitiems 1, 2, 3 eurais padidėja, kadangi turime tikrai didžiulę įvairovę (individualios veiklos rūšių. - ELTA)“, - „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak premjero, bus siekiama dydžius pritaikyti konkrečiai pagal kiekvieną individualią veiklą, kad mokestinės naštos padidėjimo nebūtų.

„Tai galbūt nėra techniškai labai patogu, bet priimsime sprendimą, tiek kalbant apie VDU lubas (socialinio draudimo įmokų. - ELTA), tiek ir apie apmokestinamą bazę, ne 100 proc., bet pagal kiekvieną individualią veiklą individualiai. Galbūt skambės keistai, kai vieniems lubos yra 43 proc., kitiems - 42,1 proc., bet tikrai sieksime to, ką ir žadėjome, kad mokesčiai individualia veikla užsiimantiems asmenims nedidėtų.

Buvo bandoma padaryti vidurkį, ir ženklaus padidėjimo tikrai nėra, bet tą savo pažadą tikrai vykdysime ir nedidės (mokesčiai dirbantiems individualiai. - ELTA). Jeigu yra labai svarbus dalykas, kad 1 ar 2 eurais nesikeistų į didėjimo pusę, tai tas ir bus padaryta“, - „Žinių radijui“ sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad individualiai dirbančiųjų apmokestinimo sistemos keitimas nebuvo susijęs su tikslais keisti ir socialines garantijas.

„Jeigu kalbėtume kažkada ateityje, kad jiems reikėtų daugiau mokėti, tai faktas, kad didesnis mokestis tiesiogiai susijęs su ateitimi, su socialinėmis garantijomis, pensija. Bet dabar tai buvo mokestinės reformos techninis įgyvendinimas“, - teigė premjeras.

Seimas dėl siūlomų pakeitimų dar turės balsuoti. Jam pritarus, įmokų tarifai nuo 2019 metų keisis, nes sujungiamos darbdavio ir darbuotojo mokamos įmokos, todėl darbo užmokestis dirbantiems pagal darbo sutartis „ant popieriaus“ paaugs 1,289 karto, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Socialinio draudimo įmokos 2019 m. bus mokamos nuo sumos, kuri ne didesnė nei 120 vidutinių šalies darbo užmokesčių (VDU) per metus. 2020 m. įmokų lubos sieks 84 VDU, 2021 metais - 60.

Savarankiškai dirbantiems asmenims taip pat siūloma mažinti įmokų tarifus ir taip juos sulyginti su tarifais, kurie taikomi darbo užmokesčiui pagal darbo sutartį.

Dėl šios priežasties siūloma plėsti savarankiškai dirbančių asmenų apmokestinamąją bazę iki 100 proc. pajamų (dabar - 50 proc.) ir nustatyti metines 43 VDU dydžio įmokų lubas, kurios yra aktualios kai kurioms savarankiškai dirbančių asmenų grupėms. 43 VDU įmokų lubos po reformos iš esmės atitinka 28 VDU lubų lygmenį, kuris egzistuoja šiuo metu.

Didžiajai daliai savarankiškai dirbančių asmenų kitais metais liks galioti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, išskyrus individualių įmonių savininkus, mažųjų bendrijų narius, tikrųjų ūkinių bendrijų (TŪB), komanditinių ūkinių bendrijų (KŪB) narius (jiems bus taikomas 20 proc. GPM) ir verslo liudijimų turėtojus, kurie nusiperka verslo liudijimą pagal savivaldybių nustatytus įkainius. Įprastas GPM tarifas kitais metais sieks 20 proc. bei 27 proc. pajamų daliai, viršijančiai 120 VDU per metus.

Remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, apmokestinamoji našta asmenims, vykdantiems individualią veiklą ir užsiimantiems individualia žemės ūkio veikla, liks apytiksliai ta pati, bet nežymiai išaugs asmenims, kurie negauna autorinio atlyginimo arba pajamų iš sporto ar atlikėjo veiklos iš to paties draudėjo, taip pat mažųjų bendrijų nariams, individualių įmonių savininkams, tikrųjų ūkinių bendrijų (TŪB), komanditinių ūkinių bendrijų nariams (KŪB) nariams.

Tačiau įmokų ir mokesčių našta mažės šeimynų dalyviams, ūkininkams, kurie nedeklaruoja pajamų, ir verslo liudijimų turėtojams. Be to, Vyriausybė apsisprendė atsisakyti verslo liudijimų auklių paslaugoms, statybos darbams bei transporto priemonių remontui.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, pristatydamas biudžeto projektą parlamentarams, sakė, kad asmenims, dirbantiems pagal verslo liudijimus, kurių yra 46 tūkst., apmokestinimas bendrai sumažės 41 proc.

Tuo tarpu dirbantiems pagal individualią veiklą, kurių yra iki 70 tūkst., mokestinė našta esą beveik nesikeičia: gali arba sumažėti, arba padidėti, priklausomai nuo to, kaip skaičiuojamas privalomojo sveikatos draudimo mokestis.

Dirbantiems pagal autorines sutartis apmokestinimas didės 2,9 proc., teigė L. Kukuraitis. Tokių žmonių yra 7,6 tūkst.

Didžiausi padidėjimai, kurie įmanomi, anot ministro, - mažųjų bendrijų nariams ir individualių įmonių savininkams, TŪB, KŪB nariams - iki 5,9 proc.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Užimtumo tarnyba: nedarbas didėja, darbo skelbimų sumažėjo 3,7 karto (25)

Užimtumo tarnyba skelbia, kad antrąją karantino savaitę darbdaviai įregistravo daugiau laisvų...

Siūlo daliai verslų palengvinti karantiną ir sumažinti PVM tarifą (9)

Siaučiant koronavirusui siūloma taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą apgyvendinimo ir...

Laikraščių ir žurnalų leidėjai prašo prekybininkų trumpinti atsiskaitymo terminus

Nacionalinius laikraščius ir žurnalų leidėjus vienijanti asociacija „Nacionalinė spauda“...

ES imasi skubių priemonių skirti pinigams kovoje su koronaviruso krize

Europos Sąjungos Taryba pirmadienį paskelbė priėmusi du teisės aktus, sudarančius sąlygas...

Seime – siūlymas liberalizuoti suminio darbo laiko apskaitą (4)

Parlamentinės liberalų frakcijos nariai siūlo liberalizuoti suminio darbo laiko apskaitą – kai...

Top naujienos

Oficialu: Klaipėdoje nuo COVID-19 pasveiko šeši pacientai papildyta 20:44 val.  (269)

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas socialiniame tinkle Facebook pasidalino džiugia...

Koronavirusu susirgusi Seimo darbuotoja atsisako pateikti savo kontaktus ir maršrutus papildyta Gaižausko komentaru (1089)

Karantino sąlygomis gyvenančioje Lietuvoje – precedento neturintis skandalas. Nors įstatymas...

Pirmadienį šalyje nustatyti dar 7 užsikrėtimo atvejai iš viso šalyje užfiksuotas 491 atvejis (147)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti...

Vyrui diagnozavo COVID-19, bet pakartotinai netiria: už kelių dienų į darbą, bet virusą dar gali nešioti (100)

40-metis Andrius (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – aut. past.) iš Austrijos, į kurią buvo...

Generalinis komisaras: nubausti už saviizoliacijos pažeidimus patys dar negalime (98)

Šalyje prasidėjus trečiajai karantino savaitei, Lietuvos policija vis dar neturi įstatyminio...

Baltarusiai valdžios sprendimų dėl koronaviruso nelaukia – patys imasi veiksmų (55)

Medikai iš viso pasaulio, įskaitant ir sveikatos priežiūros profesionalus iš Baltarusijos, dėl...

Profesorius papasakojo, kokios apsaugos nuo virusų priemonės yra efektyviausios (46)

COVID-19 pandemijos akivaizdoje susiduriame su asmens apsauginių priemonių trūkumu. Jų...

Italijoje auga nuo koronaviruso mirusių žmonių skaičius, bet užsikrečia vis mažiau pasaulyje jau mirė daugiau nei 35 tūkst. žmonių (67)

Italijoje per pastarąją parą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 812 žmonių, o...

Malinauskas: buvau asmeniškai Verygos patikintas, kad reagentų nepritrūks (116)

Buvęs premjero patarėjas bei Visuomenės informavimo grupės vadovas dėl koronaviruso Skirmantas...

Dizaineriai neria į naują nišą: kaukes parduoda po 200 dolerių (27)

Gwyneth Paltrow pirmadienį instagrame paskelbė nuotrauką, kurioje ji grįžta iš ūkininkų...

|Maža didelių žinių kaina