„Valstybės institucijos yra padariusios visus būtinus veiksmus, kad mokėjimai būtų galimi, bet galutinius sprendimus priima komercinių santykių dalyviai ir bankai“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Čia nėra atsakomybės nusimetimas ar kratymasis – mes sakome, kad mokėjimai yra galimi, bet galutinius sprendimus vis dėlto priims bankai, įskaitant patikrinimus“, – pridūrė M. Skuodis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) trečiadienį pranešė atsisakiusi „Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) suteikti bendrą leidimą gauti mokėjimus už sankcionuotų prekių tranzitą tarp Rusijos ir Kaliningrado, tačiau kiekvieną prašymą tarnyba vertins atskirai, kad galėtų būti pritaikyta išimtis.

Pasak susisiekimo ministro, iššūkių dėl krovinių tikrinimo kyla dėl vežėjų gausos.

„Kadangi dalyvauja labai daug juridinių asmenų, berods 100 vykdo visokius mokėjimus istoriškai už pervežimus, aš tikrai negaliu pasakyti, kad kažkam nekils problemų. Natūralu, kils, jeigu jie yra susiję su sankcionuotais juridiniais asmenimis“, – sakė M. Skuodis.

„Lietuvos geležinkelių“ atstovas Mantas Dubauskas BNS teigė, kad įmonė vėliau trečiadienį pakomentuos situaciją dėl atsiskaitymų. Anot jo, dabar viskas priklauso nuo bankų – ar jie aptarnaus mokėjimus.

Didiesiems šalies bankams jau anksčiau nutraukus bet kokius mokėjimus tarp Lietuvos ir Rusijos bei Baltarusijos ūkio subjektų, vienintelis Šiaulių bankas iki rugsėjo 1-osios tebevykdo tokias operacijas. Tačiau ketvirtadienį bankas žada jas nutraukti, išskyrus išimtis, būtinas humanitariniams tikslams ir valstybės funkcijoms užtikrinti, o kiekviena situacija bus vertinama atskirai.

Sankcionuotų prekių tranzitą LTG atnaujino liepos 22-ąją, po Europos Komisijos išaiškinimo, jog geležinkeliu tarp Rusijos ir Kaliningrado gali būti pervežtas ribotas krovinių kiekis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės