Pasak M. Skuodžio, JAV pasiliko galimybę dėl baltarusiškų trąšų tranzito pritaikyti antrines sankcijas, jei to prireiktų.

„Raštas (OFAC – BNS) nieko nekeičia, nepasako nieko, ko mes nežinojome (...) Labai svarbu, kad rašte pabrėžta kita dalis, kad nepaisant to, kad tai yra tiesioginės sankcijos, kurios yra susijusios su JAV juridiniais ir fiziniais asmenimis, vis dėlto JAV pasilieka sau galimybę pritaikyti sankcijas ir visiems subjektams, kurie bendradarbiaus, – kitaip sakant, įgyvendinti antrines sankcijas, jeigu jos atitiks JAV užsienio ir saugumo politikos interesus“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda antradienį sakė susisiekimo ministras.

„Tas raštiškas atsakymas nieko nekeičia. Pagal dabartinį traktavimą viskas yra tvarkingai įgyvendinta“, – komentavo J. Neverovičius.

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį pareiškė, kad LTG tęsiant baltarusiškų trąšų tranzitą per Lietuvą, esama rizikos, kad įmonei taip pat gali būti pritaikytos JAV sankcijos.

I. Šimonytės teigimu, tokiam sprendimui net nereikalingas JAV Kongreso sprendimas, tą gali daryti vyriausybinės institucijos, todėl OFAC raštas nepaneigė rizikos, kad sankcijos įmonei gali būti pritaikytos.

Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.

„Belaruskalij“ prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)