Šioje dažnių juostoje teikiamos paslaugos užtikrins itin aukštos spartos internetą tankiai apgyvendintose vietovėse. Aukciono laimėtojai privalės pradėti teikti 5G paslaugas nuo 2023 m. bent viename iš didžiųjų Lietuvos miestų, o nuo 2024 m. įrengti 5G tinklus pagrindiniuose miestuose.

Operatoriai nuo 2025 m. visiems namų ūkiams privalės sudaryti galimybes prisijungti prie 100 Mb/s sparta veikiančių stočių. Aukciono laimėtojai taip pat privalės nuo 2023 m. sausio 1 d. užtikrinti, kad viešąsias elektroninių ryšių paslaugas būtų galima gauti įrenginiais su integruotais abonento identifikavimo moduliais (eSIM). O nuo 2023 m. pabaigos – užtikrinti duomenų srautų maršrutizavimą naudojant IPv6 protokolą.

„Aukcione iškovotas vertingiausias 3,5 GHz dažnių ruožas yra švariausia ir mažiausiai apribojimų turinti 5G ryšio juosta, kurią Lietuva pasiūlė rinkai. Ją įsigijome todėl, kad tai yra nuosekli mūsų verslo strategijos dalis šalyje teikti tik kokybiškiausią ir greičiausią internetą. Puikiai pažįstame šią 5G technologiją, kurią Lietuvoje kartu su savo klientais bandėme nuo 2018 metų.

Jau šiandien visoje šalyje esame įrengę apie 1000 bazinių stočių parengtų 5G ryšiui, todėl tikimės, jog dažnių perdavimas vyks kuo greičiau, kad Lietuva su 5G plėtra galėtų vytis kitas Europos šalis“, – komentavo „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

„Iki šiol nuosekliai vykdėme pasiruošimo ir plėtros darbus, o 3400-3700 MHz dažnio bloko užtikrinimas yra puikus startas 5G technologijai. Tai atvers duris mūsų privatiems ir verslo klientams į 5G erą bei jos teikiamus privalumus“, – komentavo „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis.

„Džiaugiamės sulaukę ilgai laukto 5G dažnių aukciono etapo pabaigos. Šiandien įsigytas 3,5 GHz dažnių ruožas yra vadinamasis interneto greičio dažnis. Jis, greta su kitais, platų padengimą visoje Lietuvoje užtikrinančiais dažniais, yra būtinas tam, kad aukščiausios kokybės 5G ryšio paslaugas savo klientams galėtume pasiūlyti dar šiemet“, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Gintas Butėnas.

Kai pridedama pranešime, „Bitė“ siekė įsigyti tą dažnių ruožą, kurių dalį jau dabar naudoja kita telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupės „Bitė Group“ valdoma bendrovė UAB „Mezon“. 2020 metų gruodį įsigijimo sandorio metu už „Mezon“ verslą ir jo radijo dažnius „Bitė“ sumokėjo 30 mln. Eurų.

Visi aukciono dalyviai turi teisę pateikti pretenzijas dėl procedūros pažeidimų per 7 darbo dienas. RRT priims galutinį sprendimą dėl aukciono laimėtojų išnagrinėjusi gautas pretenzijas, o jų nesant – po 7 darbo dienų nuo preliminarių aukciono rezultatų paskelbimo.

Šiuo metu tebevyksta kitas RRT aukcionas dėl 5G paslaugų teikimo naudojant dažnius iš 713-733 MHz ir 768-788 MHz radijo dažnių juostų, kurios daugiausia bus naudojamos efektyviam teritorijos padengimui, mažiau gyvenamose vietovėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją