„Turbūt šią poziciją esame ne kartą išsakę, kad pridėtinės vertės mokesčio lengvatos, kurios yra taikomos tuose sektoriuose, kuriuose kainos yra nereguliuojamos, dažniausiai yra netaiklios“, – ketvirtadienį Finansų ministerijoje teigė G. Skaistė.

Ministrė tvirtina, kad tokios priemonės yra taiklesnės reguliuojamuose sektoriuose arba ten, kur galima padaryti, kad visa galutinė nauda atitektų tiems žmonėms, kuriems paramos labiausiai reikia.

„Kadangi šiuo metu didžiausios problemos yra būtent energijos kainų augime, yra siūlomos konkrečios priemonės ir horizontalios, ir taiklios būtent energetikos kainų šuoliui suvaldyti“, – sakė politikė.

„Taip pat matant maisto infliaciją yra daromi sprendimai dėl socialiai pažeidžiamiausių grupių pajamų augimo, kad perkamoji galia būtų išsaugota. Manome, kad tie sprendimai yra taiklesni“, – aiškino ji.

ELTA primena, kad antradienį prezidento patarėja I. Segalovičienė sakė, kad lietuviai daugiau nei kitos Europos Sąjungos šalys pinigų išleidžia maistui bei siūlė nedelsiant svarstyti, kaip padėti mažiausias pajamas gaunantiems gyventojams augant maisto prekių kainoms.

Ji sutiko, jog būtų efektyvu mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto produktams, suradus modelį, kaip užtikrinti, kad lengvatos naudą pajustų galutinis vartotojas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės