„Minusas didėja 60-ia milijonų eurų, tai norint, kad biudžeto deficitas išliktų toks pats, o jis išliko toks pats biudžeto projekte, reikės mažinti kitą pagalbą verslui ir verslo paramos pakete turbūt yra pagrindinės priemonės, tai ir dalinis elektros kainų kompensavimas. Tai realiai manau, kad viskas priklausys nuo to, koks bus realus poreikis šios priemonės ir kiek kainos realiai atrodys pirmąjį kitų metų ketvirtį. Atsižvelgiant į realias rinkos kainas matysime, ar yra poreikis mažinti paramos priemonės formatą“, – antradienį Finansų ministerijoje žurnalistams teigė G. Skaistė.

Politikė tikino, kad bendri netekimai dėl sektorinių PVM lengvatų yra apie 130 mln. eurų ir tai yra labai ženkli suma biudžetui, tačiau galima pasidžiaugti, jog buvo atsisakyta idėjos lengvatą pratęsti neterminuotai.

„Bendri netekimai dėl sektorinių PVM lengvatų yra apie 130 mln. eurų. Tai tikrai yra labai ženkli biudžetui suma. Tos iniciatyvos, kurios buvo svarstomos Seime, pirmiausia pratęsti tą lengvatą neterminuotai, mano nuomone, jos iškraipė mūsų mokestinę sistemą ir buvo nesisteminės bei netikslingos. Gerai, kad tos iniciatyvos baigėsi tuo, kad nors lengvata buvo pratęsta iki metų galo, bet visgi ta iniciatyva pratęsti lengvatą neterminuotai netapo realybe“, – sakė finansų ministrė.

ELTA primena, kad praeitą antradienį Seimas priėmė 2023 m. biudžeto projektą. Planuojamos biudžeto pajamos kitąmet sieks 15,5 mlrd. eurų, išlaidos – 18,6 mlrd. eurų, o deficitas – 4,9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Valdžios sektoriaus skola, kaip skaičiuoja šalies finansų plano rengėjai, sieks 42,9 proc. Šie rodikliai apskaičiuoti remiantis Finansų ministerijos prognoze, kad Lietuvos BVP kitąmet augs 1,4 proc.

Seimas taip pat priėmė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo projektą, kuriuo numatomas lengvatinis 9 procentų PVM tarifas maitinimo, kultūros, sporto ir apgyvendinimo paslaugų sektoriams.
Projekte numatoma neribotam laikui taikyti PVM lengvatą apgyvendinimo paslaugų įmonėms, meno ir kultūros įstaigų lankymui, spausdintoms ir elektroninėms knygoms.

Maitinimo įstaigoms PVM lengvata numatoma iki kitų metų pabaigos.

Tuo tarpu, sporto klubams ir atlikėjų paslaugoms lengvatinis PVM tarifas numatomas taikyti tik pirmąjį kitų metų pusmetį, o medicininės paskirties maisto produktams, kai prekių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos, taikomas 5 proc. PVM tarifas.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės