G. Skaistė sakė, kad šią savaitę prasidėjo paketo derinimas su visuomene.

„Laukiame visų suinteresuotų pusių pasiūlymų. Dabar duodame derinti su visuomene, lauksime reakcijų. Dar trys savaitės turi visi pareikšti savo pozicijai. Į konstruktyvius pasiūlymus stengsimės atsižvelgti“, – finansų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministrė.
G. Skaistė pabrėžė, kad tiek žaliųjų mokesčių, tiek ir turto apmokestinimo klausimai buvo įvardinti Vyriausybės programoje, už kurią balsavo Seimas, taip pat ir koalicijos partneriai.

„Norėčiau matyti šį paketą kaip paketą. Jame yra balansuojančių sprendimų – tiek mažinti valstybės biudžeto pajamas, tiek ir jas didinančių. Todėl man atrodo, norint daryti sprendimus, kurie yra mažinantys, turime matyti ir sprendimus kitoje pusėje. Tam, kad viešųjų finansų balansas būtų išlaikytas.

Tačiau balsuojant Seime, pasimatys kiek yra noro išties mažinti gyvulių ūkį, kas yra deklaruojama iš įvairiausių partijų. (...) Bet jeigu norime situaciją taisyti iš esmės, visgi tie sprendimai turi būti padaryti“, – sakė G. Skaistė.

Finansų ministerija pastebi, kad galutinis poveikis viešiesiems finansams 2026 m. būtų 447 mln. eurų, bet finalinė suma priklausytų nuo derinimo su visuomene, galutinių sprendimų Seime.

„Dėl siūlymų pratęsti investicinio projekto lengvatą, momentinio ilgalaikio turto nusidėvėjimo, MTEP lengvatos, smulkiam verslui taikomų palengvinimų – neigiamas poveikis viešiesiems finansams prognozuojamas apie -271 mln. eurų.

„Reikia atkreipti dėmesį, kad sprendimai dėl NPD taip pat bus daromi, todėl tikėtina, kad neigiamas poveikis būtų didesnis“, – rašoma ministerijos pranešime.

Ministerija įvardija šiuos laukiamus pakeitimų rezultatus: tvirtas žingsnis į priekį mažinant „gyvulių ūkį“ ir sąžiningiau paskirstant mokestinę naštą; atsisakoma visuomenei didesnės vertės nekuriančių lengvatų, jas pakeičiant moderniu investavimo modeliu – investicine sąskaita; sustiprinamos paskatos pridėtinę vertę didinančioms investicijoms tiek smulkiam, tiek ir didesniam verslui; taršos apmokestinimas kartu su ateinančiomis investicijomis prisidės prie sveikesnės ir žalesnės aplinkos visiems; didinamas savivaldos finansinis savarankiškumas ir stiprinami pajėgumai investuoti į viešąją infrastruktūrą; bus dar patogiau deklaruoti mokėtinus mokesčius bei vykdyti individualią veiklą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės