"Antidempingo muitus cementui, importuojamam iš Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos nustatė Konkurencijos taryba - buvo numatyta galima grėsmė, kad cementas gali būti importuojamas ir iš Rusijos. Tačiau mes tokios grėsmės kol kas nematome - cementas iš Rusijos nebuvo importuotas ir nebuvo padaryta žalos", - BNS sakė Ūkio ministerijos Užsienio prekybos departamento direktorius Rimantas Šegžda.

Iš Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos į Lietuvą įvežamo cemento antidempingo muitai įsigaliojo nuo 2001-ųjų spalio 12-osios. Jie buvo įvesti siekiant apsaugoti vidaus rinką.

Į Lietuvą įvežamam Baltarusijoje pagamintam cementui taikomas 52 litų už toną antidempingo muitas, Ukrainoje pagamintam - 47 litų už toną, o Rusijoje - 22 litų už toną muitas.

Muitai naudingi Lietuvos cemento gamybos bendrovei "Akmenės cementas", kurios pardavimus ir užimamą rinkos dalį pernai gerokai sumažino importuojamas cementas.

Sprendimą dėl antidempingo muito, taikomo iš Rusijos į Lietuvą importuojamam cementui, panaikinimo Vyriausybė numato priimti trečiadienį.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės