„Mobilumo paketą vertinu neigiamai. Manau, kad tai neatitinka laisvo piliečių, kapitalo, verslo judėjimo ES sutarties nuostatų. Grįžimas po 8 savaičių yra šiek tiek geriau nei kad po 4 – buvo kažkada tokių šnekų. Bet tas grįžimas, mano supratimu, yra tiesiog papildomi kaštai mūsų vežėjams“, – Eltai sakė jis.

Pasak R. Sinkevičiaus, daliai smulkių įmonių ateina sunkūs laikai.
„Atlikta daugybė tyrimų: tiek banko (Lietuvos. – ELTA), tiek „Linavos“ užsakymu, ir visos studijos rodo, kad tie veiksmai Lietuvos vežėjų verslą nepaveiks teigiamai. Daliai smulkių įmonių ateina sunkūs laikai. Bet gal tai paskatins jungimąsi, kooperaciją ir panašiai“, – teigė Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas.

„Aš galvoju, kad verslas privalės prisitaikyti arba bankrutuoti“, – pridūrė jis.

Kaip ELTA jau rašė, trečiadienį pasibaigė derybos tarp Europos Sąjungos (ES) institucijų dėl Mobilumo paketo. Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, nuspręsta grąžinti vilkikus kartą per 8 savaites į vieną iš operacinių centrų įmonės įsisteigimo šalyje.

Mobilumo paketą dar turės patvirtinti ES valstybės narės.

„Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis sako, kad tikėtina, jog krovinių vežimo automobiliais sektoriaus patiriami iššūkiai Lietuvos ekonomikai galėtų lemti mažiausiai 1,6 proc. BVP praradimus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)