Nuo trečiadienio draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla. Šis draudimas netaikomas parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas. Taip pat draudimas netaikomas maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

Tačiau pastebėta, kad veiklą tęsia „Senukai“ ir „Depo“, kurie yra atidarę maisto prekių skyrius. Tokią praktiką prekybininkai pradėjo dar pirmojo karantino metu – maisto produktai parduodami, o kitos erdvės, kuriose parduodamos statybinės prekės, užtvertos.

Delfi fotografas užfiksavo, kad trečiadienį Vilniaus miestas – ištuštėjęs. O prie tų pačių dirbančių „Senukų“ ir „Depo“ – žmonių nedaug.

Šimonytė diskutuos su prekybininkais

Po Vyriausybės posėdžio konferencijoje premjerės Ingridos Šimonytės buvo paklausta, kaip ji vertina tai, kad Vyriausybė uždraudė ūkio prekių parduotuvių veiklą, bet „Senukai“ ir „Depo“ toliau dirba atidarę maisto prekių skyrius, o smulkieji prekybininkai dirbti negali.

„Ačiū už informaciją, ja pasinaudosime. Šiandien pat ketinu diskutuoti su prekybos asociacijų vadovais, jei matysime, kad kažkas situacija bando piktnaudžiauti, ilgai Vyriausybės sprendimai neužtruks“, – teigė I. Šimonytė.

Pasak I. Šimonytės, nutarimas gali būti keičiamas, jei bus nustatyta bandymų įstatymą apeiti.

„Maisto prekių prekyba ar smulkių, ar stambių verslininkų, ji visa neribojama. Smulkūs prekiaujantys maistu ir toliau gali prekiauti. Problema galbūt dėl tų smulkiųjų verslininkų, kurie prekiauja ne maistu. Jei kažkas iš tų didelių prekybininkų bando apeiti apribojimus atsidarę čipsų skyrių, akivaizdu, kad nėra tai, kas buvo nutarimo tikslas. Jei toks elgesys tikrai yra, kalbėsimės su prekybos įmonių asociacija, kad ši praktika būtų nedelsiant nutraukta, o jei nebus nutraukta bus pakeistas nutarimas“, – komentavo I. Šimonytė.

Delfi komentarų apie maisto prekybą iš „Depo“ kol kas negavo.

„Senukai“ tikina sudarantys galimybę mažinti pirkėjų srautus

Trečiadienį išplatintame pranešime spaudai nurodoma, kad prekybos tinklas „Senukai“, vadovaudamasis Vyriausybės nutarimu dėl verslo reguliavimo karantino laikotarpiu, sudaro gyventojams galimybę savo parduotuvėse esančiuose „Food Core“ skyriuose saugiai įsigyti būtiniausių maisto produktų. Šią veiklą tinklas pradėjo dar pirmojo karantino metu pavasarį.

Pasak „Kesko Senukai“ atstovės Elonos Uckutės, siūlomas platesnis gyventojams maisto prekybos vietų pasirinkimas padeda spręsti pandemijos iššūkius – sumažinti kontaktų riziką ir valdyti srautus šalies mastu.

Vyriausybės nutarimu, karantino laikotarpiu leidžiama veikti parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra prekyba maisto produktais.

„Griežtai vadovaujamės naujuoju Vyriausybės sprendimu. Dar pirmojo karantino metu supratome, kad žmonėms svarbu turėti alternatyvių prekybos vietų, kuriose jie galėtų įsigyti maisto produktus. Atsižvelgdami į tai, prekybos centruose „Senukai“ esame atidarę „Food Core“ maisto prekių parduotuves, kuriose saugiai prekiaujame kasdienio vartojimo maisto produktais. Ir tai šiuo metu yra pagrindinė mūsų veikla“, – sako E. Uckutė.

„Senukai“ prekiauja maisto produktais

Delfi primena, kad dar pirmojo karantino metu, kai buvo uždrausta ne maisto prekių parduotuvių veikla, „Senukai“ ir „Depo“ įsteigė maisto produktų skyrius. Štai kovo 31 dieną „Kesko Senukai“ pranešė, kad vadovaudamasis valstybės išaiškinimais dėl verslo reguliavimo karantino laikotarpiu, prekių asortimentą nusprendė papildyti maisto produktais.

„Reaguodami į šalies gyventojų poreikius, pasiūlėme alternatyvų būdą įsigyti būtiniausių maisto produktų mūsų prekybos vietose. Atidarius pirmą tokią parduotuvę Vilniuje, pirkėjų srautas įrodė, kad poreikis tokiai paslaugai yra didžiulis, todėl plečiame tinklą ir kituose šalies miestuose“, – tuomet komentavo „Kesko Senukai“ atstovė Elona Uckutė.

Tuomet nurodyta, kad įmonė, vykdydama Vyriausybės sprendimą apribojo prekybos centro veiklą – buvo galima įsigyti tik maisto produktų fizinėse parduotuvėse specialiai tam įrengtose erdvėse, atskirtose nuo likusio prekybinio ploto.

Dar antradienį, gruodžio 15 dieną, pranešime spaudai parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“, vykdydamas Vyriausybės sprendimą ir apribojęs fizinių prekybos centrų veiklą, ragino pirkėjus rinktis prekes iš „Senukų“ asortimento internetu, telefonu bei elektroniniu paštu. Anot E. Uckutės, įmonė siekia užtikrinti, kad visas prekes klientai jiems patogiausiu būdu galėtų įsigyti saugiai, neišeidami iš namų.

„Karantino laikotarpiu tiek telefonu, tiek el. paštu ar internetu įsigytos prekės pirkėjams pristatomos nurodytu adresu ar į siuntų terminalus. Taip pat sudaryta galimybė užsakymus patiems saugiai atsiimti ir specialiuose prekių atsiėmimo punktuose, kurie veiks visuose miestuose, kur yra „Senukų“ parduotuvės“, – teigia E. Uckutė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (673)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės