„Iš to, ką matau, ką projektuoja tie, kurie jau yra kažką paskelbę, tai kol kas neigiamos teritorijos nematome, bet kad tai bus akivaizdžiai lėtesnis augimas ir tas lėtesnis augimas turės tokias pasekmes, kad bus ir lėtesnis darbo užmokesčio augimas, bet, žinoma, ir lėtesnė infliacija – matyt, tai galima pasakyti pakankamai patikimai“, – interviu BNS penktadienį sakė premjerė.

Jos teigimu, Finansų ministerija kitą savaitę turėtų atnaujinti ir paskelbti naujausias makroekonomines projekcijas.

Finansų ministerijos teigimu, atnaujintomis prognozėmis remsis 2023 metų biudžeto projektas, kuriame planuojama skirti per milijardų eurų energijos kainų kompensacijoms gyventojams ir verslui.

Pasak premjerės, Vyriausybė biudžetą Seimui numato pateikti spalio pradžioje – anksčiau nei įprastai.

Statistikos departamento duomenimis, realusis Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su pirmuoju, smuko 0,5 proc., o per metus – antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu metu pernai – augo 2,6 proc..

SEB bankas rugpjūčio pabaigoje padidino šių metų BVP augimo prognozę nuo 0,9 iki 1,5 proc., o Swedbank“ pagerino prognozę iki 2 proc., tačiau 2023 metų prognozę sumažino iki nulio procentų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės