„Šiuo atveju situacija yra išskirtinė, todėl, kad kažkokio visuomeninio poreikio, kuriuo yra numatytas turto perėmimas Civiliniame kodekse čia nėra, yra kita situacija. Būtų geriausia, jeigu iš tos situacijos atsirastų privatus sprendimas. Šiandien pasakysiu taip mandagiai, kad neatmetu svarstymo ir tokio varianto, jei visi kiti variantai kažkaip nebūtų įmanomi įgyvendinti, nes panašu, kad įmonės egzistavimas gyvybingas yra įmanomas ir be Rusijos žaliavų“, – ketvirtadienį Seime atsakydama į parlamentarų klausimus teigė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad dėl sąsajų su Rusija kovo 9 d. pritaikius Europos Sąjungos sankcijas „Lifosa“ savininkui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos šios įmonės sąskaitos, todėl įmonė nebegali atsiskaityti su paslaugų ir žaliavų tiekėjais, sumokėti mokesčių, atlyginimų darbuotojams ir artimiausiu metu nebegalės tęsti savo veiklos.

Kovo 10 d. „Lifosa“ kreipėsi į užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį, prašydama leisti bendrovei vykdyti būtinus piniginius pervedimus ir išaiškinti, kokia tvarka ir terminais bus leidžiama vykdyti finansines operacijas. Taip pat dėl įšaldytų piniginių lėšų sąskaitoje kreiptasi į bendrovę aptarnaujantį banką.

Dvi bendrovės darbuotojams atstovaujančios organizacijos – „Lifosos“ profsąjunga ir „Lifosos“ nepriklausoma profesinė sąjunga – pirmadienį raštu kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, taip pat į Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Ekonomikos reikalų komitetus, prašydamos pagalbos šiuo sudėtingu laikotarpiu bendrovei ir jos darbuotojams. Profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į premjerę siūlydama "Lifosą" nacionalizuoti.

Bendrovės atstovai trečiadienį tikino, kad visiškas „Lifosos“ veiklos sustabdymas kainuotų 968 tūkst. eurų per metus.

„Jei įmonė nustoja veikti, šias išlaidas turės kažkas prisiimti, analogiškas atvejis kaip su Ignalinos atomine elektrine“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto diskusijoje teigė T. Janonis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Dalintis
Nuomonės