„Apie Nacionalinį stadioną, patys puikiai žinote, kokiomis aplinkybėmis buvo pasirašyta sutartis, kad vėliau buvo teisminiai procesai, jie baigėsi ne taip seniai ir tik tada projektas galėjo būti pradėtas įgyvendinti. Toliau jau yra visa kita istorija.

Visą šią istoriją vertinu kaip per ilgai besitęsiančią, nes ji tęsiasi dar ilgiau, negu, kad mes nepastatėme jokios infrastruktūros savo kariuomenei“, – pirmadienį žurnalistams Rokantiškėse teigė I. Šimonytė.

„Apmaudu, kad istorija taip ilgai tęsiasi ir tiek daug pakeliui įvyko nesusipratimų ir net galimai nusikalstamos veikos, bet dabar norėčiau tikėti, kad projektas gali pajudėti pirmyn. Nebus geresnio šios situacijos sprendimo, negu objektą pastatyti ir pradėti eksploatuoti“, – tvirtino ji.

Vis tik I. Šimonytė nesiėmė vertinti Lietuvos priežiūros institucijų veiklos dėl buvusio „BaltCap“ partnerio Šarūno Stepukonio galimai pasisavintų ir praloštų pinigų. Anot jos, šį atvejį turėtų komentuoti teisėsauga.

Ingrida Šimonytė

„Negaliu atsakyti į šiuos klausimus todėl, kad nežinau, kiek iš tos veiklos turėjo prižiūrėti Lietuvos priežiūros institucijos, kiek kitų valstybių priežiūros institucijos. Kas konkrečiai įvyko, man ši informacija nėra žinoma, kadangi tai yra informacija, kurią turėtų komentuoti teisėsauga, o ne ministras pirmininkas“, – sakė ministrė pirmininkė.

Privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap“ kreipėsi į teismą dėl buvusio partnerio Lietuvoje Šarūno Stepukonio, lošimų bendrovės „Olympic Casino Group Baltija“ ir jos akcininkės Estijoje „OB Holding 1“, iš kurių bando prisiteisti 16,6 mln. eurų.

„BaltCap“ sutartį su Š. Stepukoniu nutraukė pernai lapkritį ir iškart kreipėsi į teisėsaugą po to, kai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT).

Įtariama, kad iš viso Š. Stepukonis galėjo pasisavinti apie 30 mln. eurų.

Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš investicijų bendrovės „BaltCap“ perėmė nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali tiek kultūros, tiek sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. didinamas vietų skaičius, iki 18 tūkst.

Projekto koncesijos sutartyje vasarį turėtų būti sutarta dėl kainų indeksavimo. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc. Tačiau savivaldybė ruošiasi prisiimti tik dalį šio pabrangimo.

„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas ketina baigti 2026 m.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją