„Ir kovido atveju buvo tokių situacijų, kai parama pasiekia įmones, kurios šiaip nepatyrė labai didelių nuostolių. Tiesiog buvo toje veiklos srityje, kuriai buvo taikomi apribojimai. Bet jeigu įmonės pasirinko, pavyzdžiui, kitokią veiklos formą, tarkime, nuotolinę formą, tai galbūt tų nuostolių tokių nepatyrė ir galbūt tie nuostoliai nebuvo tokie dideli kaip įmonių, kurios negalėjo to padaryti. Tokiu atveju, kada reikia greito sprendimo, man atrodo, kad rizika nepataikyti, kai vaistinė yra didelė“, – ketvirtadienį Seime atsakinėdama į žurnalistų klausimus kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pažymi, kad parama dėl Kinijos veiksmų nukentėjusiam verslui pirmiausiai bus įgyvendinama per lengvatinėmis sąlygomis teikiamas paskolas.

„Šiuo atveju kalbame apie paramą, kuri nėra tiesiog dotacijos, kaip buvo kovido epizode. Kalbame apie paskolas apyvartinėms lėšoms, apie paskolas investicijoms. Tai manau, kad čia verslas labai gerai pats įsivertins, ar jam išties reikia šitos paramos. Tada, jeigu reikia, tai žinoma, ji bus suteikta“, – įsitikinusi I. Šimonytė.

ELTA primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šią savaitę aiškino, kad šiuo metu su Europos Komisija (EK) derinamą paramą nuo Kinijos veiksmų nukentėjusiam verslui nuspręsta pritaikyti šiuo metu veikiančiai europinės paramos nuo COVID-19 veiksnių schemai, taip siekiant sudaryti sąlygas, kad paramos lėšos kuo greičiau pasiektų nukentėjusius verslus. Ministrė taip pat pažymėjo, kad su EK šiuo metu derinama ir kita, visiškai nauja schema, skirta pagalbai ES narėms, nukentėjusioms nuo trečiųjų šalių ekonominio spaudimo.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)