„Patį sprendimą pasiūlė tą sukūrę žmonės ir Vyriausybė jo nepirko ir jis mums nieko nekainavo, kainavo tik praktiniai pritaikymo darbai institucijose, Registrų centre. Tai tas ir yra padaryta iš vidinių jų resursų, be papildomų pinigų ir įsipareigojimų“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime tvirtino I. Šimonytė.

Pasak A. Armonaitės, galimybių pasą techniškai įgyvendino Registrų centras kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, o sprendimą sukūrė Izraelio technologijų startuolis „Wix“.

„Patį techninį sprendimą yra padariusi Lietuvoje veikianti tarptautinė kompanija „Wix“, kuri siūlo inovatyvius sprendimus“, – pranešė ministrė.

„Palyginus su šimtais milijonų eurų, kuriuos mes įdedame į uždarytų verslų subsidijas ir lengvatines paskolas, prastovas, tai iš tiesų yra minimalūs resursai“, – tvirtino A. Armonaitė, opozicijos lyderio Sauliaus Skvernelio paprašyta nurodyti, kiek kainavo galimybių paso sukūrimas.

„Lietuvos Vyriausybei, mokesčių mokėtojams tai nekainavo papildomų pinigų. Kas kainuoja, tai testai, kuriuos Sveikatos apsaugos ministerija papildomai tieks savivaldybėms“, – pridūrė A. Armonaitė.

Nuo kitos savaitės pradedantis veikti vadinamasis galimybių pasas atvers daugiau paslaugų nuo koronaviruso pasiskiepijusiems, persirgusiems ar neigiamą testą turintiems žmonėms.

Jį galės gauti visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, jis bus susietas su e. sveikatos sistema.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)