„Mano žiniomis, kol kas apie SWIFT kalbos nėra, bet tai turbūt nėra ir sankcijų pabaiga“, – sakė antradienį surengtoje spaudos konferencijoje I. Šimonytė.
Pasak Vyriausybės vadovės, antradienį Briuselyje šaukiamame COREPER posėdyje, kuriame ketinama užbaigti sankcijų Rusijai paketo suformavimą, yra numatytos kelios pagrindinės kryptys. Pirmiausiai personalinės sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie sprendimų, susijusių su Donecko ir Luhansko sričių teritorijomis, bei asmenims, susijusiems su šiomis teritorijomis, taip pat sankcijos finansiniams subjektams.
„Siekiama, kad sankcijos būtų kaip įmanoma labiau suderintos su JAV, Jungtine Karalyste ir kitais partneriais tam, kad tai būtų iš esmės vieningas sprendimas, tai tos diskusijos ir derinimai dar tebevyksta ir sprendimai politiškai turėtų būti patvirtinti kažkada į dienos galą“, – sakė I. Šimonytė.
Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priėmė sprendimą nepriklausomais subjektais pripažinti Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamas Donecko ir Luhansko sričių teritorijas.
Taip pat prezidentas V. Putinas pirmadienį įvedė Rusijos karius į du Maskvos remiamų sukilėlių valdomus Ukrainos regionus, sukeldamas piktą reakciją Vakaruose. JAV JT Saugumo Taryboje pasmerkė šį žingsnį kaip „pretekstą karui“.
Europos Sąjunga antradienį pareiškė ketinanti nusitaikyti į bankus, finansuojančius Rusijos operacijas Ukrainos separatistinėse teritorijose, ir uždaryti Maskvai prieigą prie Europos finansų rinkų, reaguodama į tai, kad Kremlius pripažino Ukrainos separatistinių regionų nepriklausomybę ir įvedė į juos savo kariuomenę.
Siūlomos sankcijos, kurios apima ir pareigūnų įtraukimą į juoduosius sąrašus bei prekybos su atsiskyrusiais regionais draudimą, oficialiai bus pateiktos vėliau antradienį ir jas turės patvirtinti visos 27 ES valstybės narės, sakoma pareiškime.