Praėjusiais metais darbą baigė Finansų ministerijos suburta darbo grupė, kuri turėjo pateikti siūlymus mokestiniams pakeitimams. Jie pristatyti turėjo būti šių metų pavasarį, tačiau taip neįvyko. I. Šimonytė teigia, kad prie diskusijų bus galima grįžti priklausomai nuo ekonomikos raidos.

„Galbūt tie pakeitimai iki rudens Seimą ir pasieks. Manau, kad tai priklausys nuo to, kiek mes patikimai galėsime prognozuoti ekonomikos raidą ateityje. Bet kuriuo atveju tie pakeitimai, net jeigu ir būtų pateikti pavasarį, vargu, ar būtų įsigalioję anksčiau nei 2023 metais, o greičiausiai – 2024-aisiais, nes būtų reikėję pasiruošti, ypatingai jei tai gyventojų pajamų kažkokios nuostatos, kurioms reikėtų daugiau laiko pasiruošti.

Dabar svarbiausias dalykas yra pasiekti tą stadiją, kai mes jau galime patikimiau prognozuoti, kaip atrodo ekonomika ateinančius trejus metus. Ar rudenį jau galėsime tokias prognozes daryti – pamatysime. Jei galėsime daryti, tai, aš manau, prie tų diskusijų grįšime“, – teigė ji.

Anot premjerės, lieka neišspręsti Žaliojo kurso reikalai, pavyzdžiui, automobilių mokestis. Taip pat ir skirtingas gyventojų pajamų apmokestinimas.

„Tarkime, energetikos išteklių CO2 komponentė, automobilių mokestis, su kuriuo Vyriausybę pasiuntė namo pasiruošti patikslintą projektą. Manau, kad tą patikslintą projektą mes tikrai galime paruošti ir pateikti. Ar Seimas imsis jį svarstyti – nežinau.

Nekilnojamo turto mokestis, kuris buvo svarstomas ir, manau, gali būti svarstomas kaip savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimas, nes, tiesą sakant, mes irgi tą savo programoje turime. Na, ir gyventojų pajamų mokesčio generalinė peržiūra, visų skirtumų apmokestinimo suvienodinimo, bet tai jau didelis pokytis. (...) Čia turiu omenyje ir tai, ir tas skirtingas veiklas, ir skirtingą traktavimą socialinio draudimo požiūriu, ir sveikatos draudimo požiūriu, ir skirtingus tarifus, ir tai, kad visos pajamos turėtų būti suskaičiuojamos iš esmės į vieną krūvą, ir apmokestinamos pagal tai, kokio dydžio yra žmogaus pajamos, o ne pagal tai, iš ko jie tas pajamas gauna“, – sakė I. Šimonytė.

Visą interviu su premjere I. Šimonyte galite skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės