Anot jo, kai 2022 m. Ievai Trinkūnaitei, susijusiai su už finansinius nusikaltimus teistu Viliumi Germanu, buvo leista įsigyti „Foxpay“, LB neturėjo informacijos, kurios pagrindu galėjo priimti kitokį sprendimą.

„Ne, nematau (LB atsakomybės – ELTA). Mes įvertinome visą turimą informaciją, turėtą to sprendimo priėmimo metu. Ir teisės aktuose nustatytų pagrindų nepritarti ir nesuteikti to leidimo nuturėjome“, – antradienį žurnalistams teigė G. Šimkus.

Jis taip pat teigė, kad nors viešojoje erdvėje sklando informacija, kada institucija skelbs tyrimo rezultatus, ji yra neteisinga.

„Mes niekada nekomunikavome apie terminus. Tai buvo viešojoje erdvėje minimos datos, bet tai nėra LB informacija“, – sakė jis.

Sekmadienį naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog su „Foxpay“ susijusios „iSun“ grupės veikloje aktyviai dalyvavo už finansinius nusikaltimus kalėjęs V. Germanas, anksčiau žinomas Viliaus Židelio pavarde. Jis yra „iSun“ steigėjos, valdybos pirmininkės bei vienintelės „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės sugyventinis.

Tuo metu M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 metų. Taip pat jis nuo praėjusių metų pabaigos iki šių metų pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Kaip rašoma 15min.lt publikacijoje, V. Germanas bei M. Navickas priiminėdavo įmonių grupės „iSun“ kertinius darbuotojus ir padalinių vadovus.

Taip pat M. Navickui priklauso 3 proc. „iSun Lithuania“ akcijų, o M. Navickienės naujausioje interesų deklaracijoje nurodoma, kad jis yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms – „Swiss wealth management“, „GlobalPass“ ir „Swissmoney“.

Pati M. Navickienė portalui 15min.lt teigė, kad su V. Germanu nebendrauja. Anot ministrės, paskutinį kartą su juo matėsi praėjusių metų vasarą.

Portalo duomenimis, V. Germanas bent tris kartus buvo teisiamas už sukčiavimą ir už šiuos nusikaltimus kalėjo bent keletą metų. Nuo jo veiksmų yra nukentėjusios įmonės „Mineraliniai vandenys“, „Eugesta“, „Danske Bank“, „West Express“.

Kaip pirmasis paskelbė portalas Delfi, Lietuvos bankas vykdo „Foxpay“ patikrinimą. Įmonės atžvilgiu yra pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra. Kad ji vis dar vyksta patvirtino Vyriausybės spaudos tarnyba.

Kilus abejonių dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją