„Dėl aukštos kvalifikacijos asmenų yra Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymas, bet mes irgi tikslą palaikome. Jis yra geras, nes kuo yra daugiau žmonių, kurie uždirba didelius atlyginimus, tuo didesnis yra vidutinis atlyginimas ir, kaip žinoma, minimali alga pas mus yra nustatoma, atsižvelgiant į vidutinį atlyginimą, tarp 45–50 proc. vidutinio atlyginimo“, – trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete teigė V. Šilinskas.

„Kuo daugiau bus žmonių, kurie gauna didelius atlyginimus, tuo bus didesnis vidutinis atlyginimas statistiškai, tuo bus didesnė minimali alga, tai reiškia, kad kelsime iš apačios pajamas ir tiems žmonėms, kurie uždirba mažiau“, – pridūrė jis.

Viceministras aiškina, kad, pagerinus Užimtumo tarnybos darbą ir sutrumpinus įdarbinimo procesą viena valanda, jau būtų sukurta milijono eurų vertė.

„Tikslas nėra perskirstyti kažką, atimti, duoti, o sukurti daugiau vertės Lietuvos ekonomikai ir Užimtumo tarnybos klientams“, – sakė V. Šilinskas.

ELTA primena, kad SADM Seimui pateikė Užimtumo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma klientus skirstyti į pasirengusius ir besirengiančius darbui. Pasirengusiems asmenims iš karto būtų siūlomas darbas, o besirengiantiems nustatomos priežastys, kliudančios susirasti darbą, ir ieškoma, kaip jas pašalinti.

Pokyčiais siekiama kuo greičiau padėti ieškantiems darbo ir jį siūlantiems surasti vieniems kitus. Tarpininkavimo paslaugos bus teikiamos tik ieškantiems darbo, o ne formaliai registruotiems Užimtumo tarnyboje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos