„Iš principo požiūris, kad žmonės kurie streikuoja gautų dalį atlyginimo, yra teisingas. Bet klausimas yra, kas turėtų tą dalį atlyginimo mokėti ir būtent dėl to šioje situacijoje yra matomas ginčas. Ar profesinė sąjunga turėtų turėti savo fondą, kur gauna pajamas ir tiems žmonėms, kurie kovoja dėl kolektyvinės sutarties iš jų sumokėti. Ar tokią atskirą sumą turėtų pasiruošti darbdavys ir darbdavys tokiu atveju sumokėtų“, – Eltai komentavo V. Šilinskas.

„Ir reikia susitarti žinoma, kokia ta suma ir procentas algos, kuris turi būti sumokamas vairuotojams“, – pridėjo jis.

Viceministras taip pat prieštaravo nuomonei, kad jeigu VVT vadovybė sutiks apmokėti dalį streikuojančių vairuotojų algų, tai sukurs neigiamą precedentą. Jo manymu, šio derybų aspekto svarba yra perdėta.

„Nedaryčiau išvadų į priekį, kad jeigu čia kažkas nutiks, tai pasaulis nesugrius ar turės labai didelę įtaką ateičiai. Tai tik, vienas iš likusių nedidelių ginčų, kur tiesiog reikia surasti sprendimą. O tam, kad formuotųsi praktika Lietuvai formuotųsi, tai tikrai reikėtų ne vieno atvejo“, – tvirtino V. Šilinskas.

Galiausiai jis pridėjo, kad susitarimas ir šiuo klausimu bus pasiektas, kadangi abi pusės rodo norą pasiekti galutinį susitarimą visais klausimais.

„Tai matau, kad derybininkai, kurie dabar dalyvauja derybose, tikrai deda daug pastangų tam, kad būtų susitarta. Ir noras iš abiejų pusių yra tikrai matomas“,– tikino jis.

ELTA primena, kad gruodžio 5 d. prasidėjo neterminuotas „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikas. Skaičiuojama, kad streike dalyvauja apie 35 proc. VVT vairuotojų.

Gruodžio 19 d. duomenimis, streikuoja 433 darbuotojai. Nuo streiko pradžios iš viso į darbą grįžo 97 darbuotojai, nuo ketvirtadienio tai padarė 30 darbuotojų.

VVT skaičiuoja, kad viena streiko diena jai kainuoja apie 150 tūkst. eurų negautų pajamų.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Nuo ketvirtadienio užtikrintas 50 proc. autobusų ir daugiau nei 50 proc. troleibusų kursavimas.

Streikas turėjo vykti spalio mėnesį, bet buvo atidėtas, nes buvo pasiektas susitarimas nuo lapkričio vidurio VVT darbuotojų atlyginimą kelti 10 proc. Bet nebuvo sutarta dėl reikalavimo įtraukti darbo apmokėjimo sistemą į kolektyvinę sutartį.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos