Konteinerius užsakęs centras pernai spalį vienašališkai nutraukė 3,3 mln. vertės sutartį su bendrovėmis TIS, „Zweva Environment“ ir kelių ir gatvių tiesimo įmone „Helana“ nustačius, kad jie yra nekokybiški.

Nutraukus sutartį TIS ir „Zweva Environment“ Šiaulių apygardos teismo paprašė centro sprendimą pripažinti neteisėtu, tačiau šis birželį ieškinį atmetė. Įmonėms apskundus sprendimą Apeliacinis teismas rugsėjo 15 dieną patvirtino, kad sutartis nutraukta teisėtai, nes tiekėjos pateikė netinkamos kokybės konteinerius.

Apeliaciniame skunde įmonės tarp argumentų nurodė ir tai, kad dalis konteinerių jau sumontuota, o jų pašalinimas kainuotų 2 mln. eurų, tai lemtų nuostolius ir pažeistų protingumo ir proporcingumo principus.

Pagal 2018 metų spalį pasirašytą sutartį bendrovės mieste turėjo įrengti 289 aikšteles, jose sumontuojant 1290 pusiau požeminių konteinerių, tačiau sutartis nutraukta darbus įpusėjus, kai jau buvo įrengta beveik šimtas aikštelių ir 429 konteineriai.

Įtarimų, kad jie gali būti netinkami, atliekų tvarkymo centrui kilo 2020 metais, o pernai nepriklausomą ekspertizę atlikusi bendrovė „Codeco grupė“ nustatė, kad konteinerių antžeminė dalis yra deformuota dėl netinkamos gamybos technologijos bei konstrukcijos, o apdailos medžiagos neatitinka sutartyje numatytų techninių reikalavimų.

Pasak Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro teisininkės Ernestos Kalainytės-Kislauskienės, kol kas neapsispręsta, ar TIS ir „Zweva Environment“ turės išmontuoti nekokybiškus konteinerius.

„Pagal šią nutartį buvo priimtas sprendimas, jog sutartis nutraukta teisėtai, o dėl visų kitų klausimų vis dar sprendžiama, kaip turėtų pasielgti centras, kalbėsime dėl to su savivaldybe – tai atskiras klausimas, bet sprendimas kol kas nepriimtas“, – BNS sakė ji.

Rugsėjo 1-ąją centras pasirašė naują 3,42 mln. eurų vertės pusiau požeminių konteinerių pirkimo ir įrengimo sutartį su bendrovėmis „ESE Baltija“ bei „Ranga ir valdymas“. Bendrovės turės įrengti tik tą dalį konteinerių, kurių nepastatė ankstesnės rangovės.

TIC vadovas Tadas Puišys BNS sakė dar nežinantis, ar skųs Apeliacinio teismo nutartį Aukščiausiajam Teismui.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės