„Wegelin & Co“, įsteigtas prieš daugiau nei du su puse šimtmečius, pripažino savo kaltę dėl to, kad per beveik dešimt metų padėjo JAV piliečiams išvengti mokesčių už 1,2 mlrd. dolerių. Bankas sutiko sumokėti JAV valdžios struktūroms kompensaciją ir baudą, kurių bendra suma siekia 57,8 mln. dolerių. Ar sutiks „Wegelin & Co“ atskleisti savo klientų amerikiečių pavardes, kaip to reikalavo JAV valdžia, kol kas nežinoma.

Iš pradžių JAV valdžia 2012 m. sausį iškėlė kaltinimus, susijusius su mokesčių vengimu, trims „Wegelin & Co“ vadovams, tačiau jau vasarį kaltinimas buvo performuluotas ir pateiktas pačiam Šveicarijos bankui, kuris iš pradžių savo kaltę neigė.

Kol kas „Wegelin & Co“ vadovybės nariai nepripažįsta padėję amerikiečiams vengti mokėti mokesčius. Jų bylos nagrinėjimas laikinai sustabdytas.

Dėl JAV valdžios pradėto tyrimo bankas buvo priverstas parduoti didelę dalį savo verslo Šveicarijos „Raiffesen Gruppe“. Nors sandorio vertė nebuvo skelbta, analitikai mano, kad „Wegelin & Co“ buvo priverstas sutikti su didele nuolaida. 2013 m. pradžioje „Wegelin & Co“ liko vien padaliniai, vykdantys veiklą JAV teritorijoje.

„Wegelin & Co“ - tik vienas iš daugiau kaip 10 Šveicarijos bankų, kuriuos JAV įtaria neteisėtai padedant amerikiečiams išvengti mokesčių. Analitikų nuomone, „Wegelin & Co“ kaltės pripažinimas ir uždarymas gali tapti persilaužimo momentu ginče tarp JAV ir Šveicarijos bankininkų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos