aA
Daugiavaikes ir neįgalius vaikus auginančias šeimas jau pasiekė pirmosios Šeimos kortelės, garantuosiančios specialias lengvatas, privilegijas ar nuolaidas prekėms bei renginiams. Tikimasi, kad iki Naujųjų metų Šeimos kortelių partnerių gretas sudarys keli šimtai šalies viešojo bei privataus sektorių atstovų. Į iniciatyvą skatinami įsitraukti ir šalies regionai, kas, pasak specialistų, yra itin svarbu mažinant socialinę atskirtį šalyje, rašoma pranešime.
Šeimos kortelė
Šeimos kortelė
© Organizatorių nuotr.

Gausios ir neįgalius vaikus auginančios šeimos nuo rugsėjo 1 d. jau gali naudotis Šeimos kortelių partnerių teikiamomis nuolaidomis maisto produktams, kanceliarinėms prekėms, pramogoms, kompiuterinei technikai, sveikatingumo paslaugoms ir daugeliu kitų. Socialiai atsakingas šalies įmones vienija bendras tikslas – padėti gausioms ir neįgaliais vaikais besirūpinančioms šeimoms.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio patarėja viešiesiems ryšiams Eglė Samoškaitė tikina, kad kortelę naudojančių šeimų sąrašas sparčiai plečiasi, o įsitraukiančių įmonių tik daugėja.

„Ši kortelė suteikia nuolaidas gausioms ir neįgalius nepilnamečius ar pilnamečius vaikus prižiūrinčioms šeimoms. Įmonės labai aktyviai domisi kortele – šiuo metu jau turime 74 su partneriais pasirašytas sutartis, kas savaitę sąrašas vis labiau plečiasi. Būdami draugiški šeimoms ir socialiai atsakingi, visi prisidėsime prie visuomenės, kurioje bus gera tiek gyventi, tiek kurti verslą“, – sako E. Samoškaitė.

2019 metais „Šeimos kortelių“ gamybai, informacijos sklaidai, mobiliajai programėlei bei kitiems platinimo aspektams skirta 184,3 tūkst. eurų.

Regionams – ypatingas dėmesys

Pastebima, kad į iniciatyvą aktyviau įsitraukiama ir jos pasiūlymais naudojamasi didžiuosiuose šalies miestuose. Praėjus mėnesiui po nuolaidų įsigaliojimo, Šeimos korteles dažniau užsako šeimos iš Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos.

L. Kukuraičio patarėjos teigimu, labai svarbu, kad Šeimos kortelės galimybės intensyviai sklistų ir po šalies regionus: „Visi norime, kad tai, kas patrauklu, būtų prieinama visoms šeimoms, ne tik gyvenančioms sostinėje ar didesniuose miestuose“, – pabrėžia E. Samoškaitė.

Vienas pirmųjų į Šeimos kortelės iniciatyvą regionuose įsitraukė mažmeninės prekybos krautuvių tinklas UAB „Gulbelė“. Gausią šeimą turintis tinklo vadovas Arūnas Tarnauskas patikina, kad naudojimasis kortele regionuose yra itin reikšmingas.

„Ši kortelė – tai ne verslo skatinimo objektas. Tai socialinė iniciatyva, padėsianti daugiavaikėms šeimoms daugiau patirti, pamatyti ir paragauti. Aš pats, kaip daugiavaikės šeimos galva, labai teigiamai vertinu šią iniciatyvą ir džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie sėkmingo jos gyvavimo. Manau, kad galimybė pasinaudoti Šeimos kortele ypač svarbi regionų gyventojams, tad „Gulbelės“ krautuvių tinklas didžiuojasi būdamas vienas pirmųjų, aptarnausiančių šeimas su šia kortele Šakių, Vilkaviškio, Marijampolės, Panevėžio bei kituose šalies rajonuose“, – sako A. Tarnauskas.

Iniciatyvą Lietuvos miestams ir regionams pristatanti daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė Jurgita Pocienė taip pat tikina, kad Šeimos kortelių plėtrai regionuose reikalingas ypatingas paskatinimas. Čia, moters teigimu, veikia ir asmeninės patirties faktorius.

„Regionuose iniciatyva turi ne tiek daug galimybių, nes ir pačių įmonių ten yra gerokai mažiau. Pastebime, kad dažnu atveju patys įmonių vadovai, auginantys daugiau vaikų ar vaiką su negalia, supranta, kokia yra svarbi ši kortelė. Prisijungdami prie iniciatyvos jie kuria kortelei papildomą vertę“, – kalba J. Pocienė.

Tikisi pritraukti 200 partnerių

Lietuvoje yra apie 60 tūkst. daugiavaikių bei neįgalias atžalas auginančių šeimų, iš kurių prašymus kortelei gauti pateikė apie 11 tūkst. šeimų. Iki Naujųjų metų pradžios iniciatyva tikisi suburti apie 200 partnerių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro L. Kukuraičio patarėja viešiesiems ryšiams E. Samoškaitė mano, kad įmonėms prisijungti prie iniciatyvos palanku ne tik dėl šeimoms teikiamos naudos, bet ir dėl savo įvaizdžio gerinimo.

„Prie iniciatyvos prisijungusios įmonės yra viešinamos kaip šeimoms draugiškos įmonės. Be to, teisę į šią kortelę turi apie 60 tūkst. šeimų, iš jų apie 40 tūkst. yra gausios. Prisijungdamos prie Šeimos kortelės iniciatyvos įmonės tampa traukos objektu šioms šeimoms“, – pasakoja E. Samoškaitė.

Jai pritaria ir asociacijos „Mes“ vadovė J. Pocienė, kuri tikisi, kad ateityje iniciatyvos partnerių tik daugės ir būti Šeimos kortelės dalimi ilgainiui taps prestižo simboliu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

Gėlių salonų savininkai: nusivylimą kelia nesąžininga konkurencija

Gėlių salonų savininkai sako, kad ruošėsi antrajam karantinui, tad nuostoliai įsivyravus veiklos...

Profsąjungos nepritaria darbdavių prašymui leisti dirbti visoms parduotuvėms (28)

Lietuvos darbdavių konfederacijai kreipusis į Vyriausybę su prašymu atšaukti ribojimus ne maisto...

Teismas: „Metrail“ atliekų sutvarkymo dokumentai panaikinti teisėtai

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) 2015 metais teisėtai panaikino dabar...

VMI: dėl pandemijos sunkumų turinčios įmonės jau gali teikti prašymus dėl pagalbos (7)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad verslininkai, kurie nėra įtraukti į...

Skuodis atleido iš pareigų „Oro navigacijos“ vadovą (45)

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį, sausio 19 d., iš pareigų atšaukė VĮ „Oro...

Top naujienos

Pirmoji Kremliaus reakcija po Navalno sulaikymo: tai visiška nesąmonė papildyta 13.39 (266)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas vakar atšaukęs spaudos...

VESK: siūloma parengti etapinį ribojimų atlaisvinimų planą (278)

Šiandien Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdyje išklausyta ekspertų...

Juozapaitis apie padalintus pinigus: tai baisi klaida papildyta (185)

Seimo Kultūros bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai antradienį surengė bendrą posėdį,...

Norvegija bando išsklaidyti abejones dėl vakcinos nuo koronaviruso po senyvų žmonių mirčių (73)

Norvegijos sveikatos priežiūros institucijos bando išsklaidyti abejones dėl saugumo, kilusias po...

Ažubalis: ragus Putinui užsiauginti padėjo didžiosios ES valstybės (494)

Įvykiai JAV paveiks Lietuvą tiek, kiek Europa sugebės atsispirti supaprastintam žvilgsniui į...

Vokietijoje – nauji siūlymai: įprastos kaukės nebepakaktų virusologai perspėja: gali atnešti priešingą rezultatą (161)

Vokietija svarsto, ar pasekti Austrijos ir Bavarijos žemės pavyzdžiu, kur tapo privaloma viešajame...

Kai kurie pėstieji – pavojus kelyje ir sau, ir aplinkiniams: krenta po ratais, nemoka pereiti gatvės

Vieni dažniausių pėsčiųjų daromų nusižengimų kelyje – ėjimas per perėją, degant...

Savaitgalį feisbuke siautėjęs, kolegas įžeidinėjęs ir grasinęs Rimas Bružas sulaukė ne tik kritikos, bet ir griežtos LRT vadovų reakcijos pasisakė ir R. Bružas, kita pusė kreipėsi į teisininkus (1092)

Penktadienį LRT Radijo laidos „Laimės dieta“ vedėja Rimantė Kulvinskytė pasidžiaugė...

Gėlių salonų savininkai: nusivylimą kelia nesąžininga konkurencija

Gėlių salonų savininkai sako, kad ruošėsi antrajam karantinui, tad nuostoliai įsivyravus veiklos...