Komitetas trečiadienį pritarė, kad būtų panaikintas Užimtumo įstatymo reikalavimas, kad į subsidiją gali pretenduoti tik tie, kurių veikla nebuvo išregistruota iki karantino paskelbimo.

„Niekam nepakenksime, jeigu taip pasielgsime“, – teigė konservatorius Mindaugas Skritulskas.

Pasak vieno iniciatyvos autorių, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovo Luko Savicko, nauja tvarka atgaline data nebūtų taikoma, o galiotų, tik jeigu būtų skelbiamas naujas karantinas.

„Galiotų, jeigu vėl skelbtų karantiną“, – po posėdžio BNS teigė L. Savickas.

Tos pačios frakcijos narės Laimos Mogenienės teigimu, toks reikalavimas yra „nelabai teisingas“. Pasak jos, užtektų įrašyti, kad savarankiška veikla būtų registruota bent tris mėnesius per pastaruosius metus.

„Žmogus vykdė 11 mėnesių veiklą, bet konkrečiai tą dieną (kai paskelbiamas karantinas – BNS) neturėjo verslo liudijimo. Esmė yra, kad jis per paskutinius 12 mėnesių dirbo daugiau negu tris mėnesius ir tai jis gali įrodyti“, – teigė ji.

Toks pakeitimas, anot jos būtų svarbus, nes leidžiama verslo liudijimus pirkti ir trumpam laikui: „Kad ir savaitei. daugelis tų veiklų yra sezoninės“.

Socialdemokratas Gintautas Paluckas įsitikinęs, kad žmonės neišlaidavo verslo liudijimams, matydami, kad koronavirusas apribojo jų veiklą.

„Žmonės, matydami, kad jau artėja karantinas ir negalės vystyti kažkokios veiklos, nebepirko verslo liudijimų arba jų nebeprasitęsė. Ir liko be išmokos“, – teigė jis.

Ekonomikos komiteto sprendimą dar vertins Socialinių reikalų ir darbo komitetas, kuris Seimui ir teiks pagrindinę išvadą.

Užimtumo tarnyba per 2020-2021 metus jau išmokėjo apie 1,5 mlrd. eurų įvairių valstybės išmokų nuo suvaržymų nukentėjusiems darbuotojams ar darbo netekusiems žmonėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos