Seimui ketvirtadienį nebus teikiamos Antikorupcijos komisijos tyrimo dėl Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos nario Artūro Skardžiaus interesų energetikoje išvados – jos iš plenarinių posėdžių darbotvarkės išbrauktos Seniūnų sueigoje.
Artūras Skardžius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad nėra jokių politinių priežasčių vilkinti išvadų svarstymą, tačiau norima išsiaiškinti, ar išvados pateiktos tokios, dėl kokių balsavo komisijos nariai.

„Norima išsiaiškinti, ar tikrai toks (išvadų tekstas, kokį patvirtino komisija – BNS), kad nepatvirtintume tokį tekstą, kur ten... Kad nebūtų techninių klaidų“, – Seime žurnalistams teigė Seimo vadovas.

V. Pranckietis neigia, kad komisijos išvadų dėl A. Skardžiaus interesų energetikoje siekiama nesvarstyti tol, kol nebus patvirtintas kitų metų valstybės biudžetas, nes parlamentaras yra valdančiosios koalicijos narys – tokią versiją kelia opozicija.

„Net slaptose, nematomose jums diskusijose toks klausimas nebuvo keliamas“, – tvirtino V. Pranckietis.

Kaip sakė A. Skardžiaus bendrapartietis Andrius Palionis, išvadų svarstymas nėra vilkinamas.

„Paprasčiausiai norisi, kad viskas teisingai būtų ir taip, kaip subalsavo komisija (praėjusį - BNS) ketvirtadienį, o užregistruotose išvadose kai kurie punktai, kurie buvo kaip vienas yra išskirti į du“, – teigė A. Palionis.

Jis sutiko, kad netikslumų išvadose atsirado dėl skubos. Išvadas komisija tvirtino paskubomis, vėlai vakare.

Jis prognozuoja, kad išvada dar gali „kardinaliai“ pasikeisti.

A. Palionis yra kreipęsis į Seimo etikos sargus, kurie turėtų aiškintis išvadų netikslumų kaltininkus. Etikos ir procedūrų komisija kitą trečiadienį spręs, ar imsis aiškintis, kodėl, anot A. Palionio, išvados galutinis variantas skiriasi nuo to, dėl kurio komisija balsavo.

Prieš savaitę patvirtintose išvadose konstatuojama, kad rūpindamasis atsinaujinančių išteklių ūkiu parlamentaras galėjo supainioti viešus ir privačius interesus.

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis siūlo komisijos tyrimą laikyti nebaigtu ir tęsti jį pavesti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Juolab, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos A. Skardžiaus veiklos.

Tačiau Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas „valstietis“ Vytautas Bakas BNS pareiškė, kad tęsti tyrimo nėra reikalo, nes Antikorupcijos komisija jį atliko išsamiai ir surinko daug naudingos informacijos.

„Daug įrodymų yra aprašyta, bet silpnoji dalis – išvados ir politinis vertinimas“, – BNS teigė V.Bakas, per Antikorupcijos komisijos tyrimo dėl A. Skardžiaus veiklos išvadų tvirtinimą susilaikęs, nes komisijos nariai nesutiko į jas įtraukti jo siūlymo dėl A. Skardžiaus galimybės dirbti tuose Seimo komitetuose ir komisijose, kur svarstomi su atsinaujinančiais ištekliais susiję klausimai.

V.Bakas siūlo komisijos patvirtintas išvadas sugriežtinti – su komisijoje taip pat dirbusiais, bet dėl išvadų nebalsavusiais konservatoriumi Jurgiu Razma ir „valstiečiu“ Kęstučiu Mažeika užregistravo atskirąją nuomonę dėl išvadų.

Trys parlamentarai siūlo Seimui pašalinti A. Skardžiu iš Energetikos komisijos. Jie taip pat siūlo išvadose akcentuoti, kad tolimesnė A. Skardžiaus veikla Ekonomikos komitete (tiek, kiek tai susiję su energetikos sektoriaus klausimais) yra nesuderinama su nacionalinio saugumo interesais.

Tokiomis nuostatomis siūloma papildyti Antikorupcijos komisijos išvadas, nes tyrimo metu paaiškėjo, kad Seimo narys turi akivaizdžių asmeninių interesų atsinaujinančių išteklių energetikos sektoriuje.

Jo šeima gauna materialinės naudos iš verslo, susijusio su atsinaujinančių išteklių energetika. A. Skardžius žmona Snieguolė valdo 20 proc. Baltarusijos įmonės „Investenergostroj“ akcijų, kurios laikytinos A. Skardžiaus šeimos turtu. Šios įmonės veiklos sėkmė priklauso tiesiogiai lemia šeimos finansinę gerovę, į tai, kad Baltarusijos įmonę „Investenergostroj“ valdantys asmenys galėjo turėti bei galimai šiuo metu turi įtakos A. Skardžiaus parlamentinei veiklai, nes Specialiųjų tyrimų tarnyba, atlikusi A. Skardžiaus 2011–2017 metais teiktų pataisų analizę, nustatė korupcijos rizikos veiksnius, o būtent tai, kad pasiūlymai galėjo sudaryti išskirtines sąlygas mažųjų saulės šviesos elektrinių (iki 30 kW) savininkams taip pat galėjo sudaryti sąlygas kai kurioms grupėms pasipelnyti valstybės sąskaita.

Komisija yra nustačiusi, kad A. Skardžius, turėdamas interesų atsinaujinančių išteklių energetikoje ir teikdamas įstatymų pataisas, galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatas, pagal kurias asmenys, dirbantys valstybės tarnyboje, privalo vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra.

Antikorupcijos komisija nustatė, kad A. Skardžiaus šeimos nariai dalyvauja energetikos versle bei turi ryšių su Baltarusijos verslininkais.

STT Antikorupcijos komisijai yra pareiškusi, kad A. Skardžiaus teiktos pataisos dėl atsinaujinančių išteklių galėjo sudaryti išimtines sąlygas mažųjų saulės bei vėjo elektrinių savininkams, nes šiuose versluose jis turėjo interesų.

Energetikos ministerija taip pat yra pateikusi nuomonę, kad ankstesni A. Skardžiaus pasiūlymai dėl atsinaujinančios energetikos plėtros sudarė išskirtines sąlygas mažųjų saulės elektrinių plėtotojams ir galėjo leisti pelnytis valstybės sąskaita.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gitanas Nausėda. Blogesniems laikams reikia ruoštis visada (27)

Vadovų konferencijoje „ EBIT “ – pokalbis su ekonomistu, SEB banko prezidentu Gitanu Nausėda...

Mantas Zalatorius apie tai, kaip vadovui prisitaikyti nepažįstamoje aplinkoje

Vadovų konferencijoje EBIT Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Mantą Zalatorių kalbino...

Venesuelos miestas įsivedė nuosavą valiutą (8)

Venesuelos miestas, gelbėdamasis nuo pinigų stygiaus, įsivedė nuosavą valiutą Venesuelos...

Eugenijus Skerstonas apie prabangą, meninę nuovoką ir vadovų stilių (2)

Vadovų konferencijoje EBIT leidinių apie gyvensenos kultūrą autorių Dr. Eugenijų Skerstoną...

Martynas Burba pasitraukė iš ESO (10)

Energetikos įmonių holdingui „Lietuvos energija“ priklausančio „Energijos skirstymo...

Top naujienos

Apie slaptą programą prabilti išdrįsusio sovietų mokslininko laukė siaubingas likimas valdžia iš jo tikėjosi vienintelio dalyko – tylos (53)

Kovo 4 dieną ant suolelio Solsberyje sukniubo buvęs dvigubas Rusijos šnipas Sergejus Skripalis...

Darbdaviams baimę kelianti Z karta ateina dirbti: kaip susitvarkyti (57)

Žmonės, gimę praėjusio šimtmečio pabaigoje ir šio pradžioje – vadinamoji Z karta – jau...

Baisisi klastingu NATO narės planu: priešus šįkart užsimojo įveikti iš pagrindų (409)

Sėkminga operacija „Alyvos šakelė“ ir kurdų anklavo Afrino užėmimas tėra pradžia. Turkijos...

Ne tik juodas, alinantis darbas: kaip emigravusios lietuvės užsidirba papildomai (127)

Ką veikia į Jungtinę Karalystę (JK) gyventi ir dirbti išvykę lietuviai? Toks klausimas kyla ne...

Nepamirškite: jau šiąnakt Lietuvoje įvedamas vasaros laikas (190)

Jau šiąnakt Lietuvoje bus įvedamas vasaros laikas – miegosime valanda trumpiau, tačiau...

Pažeminimą patyręs Jankauskas: tai buvo blogiausias kėlinys rinktinės istorijoje (165)

Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas paaiškino, kodėl jo...

Prisiminė „mirties žygį“: nebuvo galima nė akimirkai sustoti ar atsilikti (88)

Okupuotoje Lenkijoje išaušo žvarbi diena, ir Shmuelis Belleris žinojo tik tiek, kad ji gali...

LSDDP pirmininko pavaduotoju patvirtintas Elvinas Jankevičius vadina tai nesusipratimu (138)

Šeštadienį steigiamajame Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) suvažiavime pirmininko...

Seimo sprendimas pasileisti: kokie motyvai skambėjo prieš 26 metus (58)

Pirmą ir vienintelį kartą sprendimą pasileisti 1992-ųjų liepos 9 dieną priėmė gilią krizę...

Įsiminkite 5 mitybos mitus, kurie gali pakenkti jūsų sveikatai (24)

Kai moksliniai tyrimai nuolat prieina naujų išvadų, sunku susigaudyti, ką reikėtų valgyti, o ko...