Šiems asmenims privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų siūloma karantino metu leisti nemokėti, vėliau jas susimokant per dvejus metus. Tačiau draudimas jiems galiotų, jie gautų sveikatos paslaugas.

Seimui antradienį buvo pristatytos tai numatančios Sveikatos draudimo įstatymo pataisos – ar jas priims svarstyti, Seimas apsispręs vėliau.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga skaičiuoja, kad galimybė PSD įmokas susimokėti per dvejus metus valstybei daug nekainuos.

„Tai nedidelė suma, ne visų reikės drausti, nes ne visi su finansiniais sunkumai susidurs. Tai nedidelė suma per ilgą laiką išsidėliojus susimokėti“, – teigė jis.

Tuo tarpu Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė pasiūlė kitą išeitį – iš biudžeto kompensuoti individualia veikla užsiimančių žmonių įmokas, nes taip būtų pigiau – išvengta administracinių išlaidų, kurias valstybė patirtų aiškindamasi, ar tie asmenys sumokėjo įmokas per nurodytą terminą.

Daugeliui savarankiškai dirbančių žmonių PSD įmoka siekia apie 42 eurus per mėnesį.

6,98 proc. PSD įmokas nuo „Sodros“ įmokos moka asmenys, kurie verčiasi individualia ne žemės ūkio veikla arba žemės ūkio veikla, tačiau yra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai, be to, verslo liudijimų turėtojai.

Taip pat laikinai PSD įmokos mokėjimas būtų atidedamas individualių įmonių savininkams, ūkinių ar mažųjų bendrijų nariams ir mažųjų bendrijų vadovams, kai jie nėra tų įmonių nariai, taip pat asmenims, kurie už jiems atliktus darbus PSD įmokas sumoka gyventojams su specialiais paslaugų kvitais teikiantiems žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas.

PSD įmokas per dvejus metus galėtų susimokėti ir ūkininkai, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra ne didesnis kaip 2 ekonominio dydžio vienetai. Jie kas mėnesį moka už save 2,33 proc. minimaliosios mėnesinės algos (MMA) dydžio PSD įmokas.

Jeigu išimtimi pasinaudoję asmenys per dvejus metus skolos nepadengs, bet jiems bus suteiktos sveikatos paslaugos, už jas turės susimokėti.

Karantino metu savarankiškai dirbantiems žmonėms valstybės ketina mokėti 257 eurų subsidiją dėl prarastų pajamų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos