Tai numatančias Pensijų kaupimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Vaida Giraitytė-Juškevičienė ir Valentinas Bukauskas.

Jeigu Seimas pritartų, įstatyme būtų numatyta, kad pensijų fondo dalyvis pats pasirinktų, kokią renkasi gauti pensijų išmokos rūšį, atsisakant jų priklausomybės nuo sukaupto turto.

„Šiuo metu periodinės pensijų išmokos dydis dažnai netenkina pensijų fondų dalyvių. Ypač gaunantys mažas pajamas dažnai nebenori dalyvauti pensijų kaupime, tačiau laisvai to padaryti neturi teisės, jei nėra sukaupę pakankamos lėšų sumos“, sako projektą parengusi Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Jos teigimu, šiuo metu galiojanti tvarka sukuria diskriminacines sąlygas kaupimo dalyviams naudotis savo pinigais.

„Tik labai mažai ir labai daug sukaupę gali disponuoti savo pinigais vienkartinių išmokų pavidalu, o didžioji dalis gyventojų yra verčiami išsipirkti anuitetą, kuris jokio realiai jaučiamo priedo prie pensijos nesukuria. Valstybė ir pensijų fondai nepateisino gyventojų vilčių, neįgyvendino pažadų, todėl mes siūlome leisti visiems žmonėms, nepriklausomai nuo sukaupto pinigų dydžio, leisti naudotis savo pinigais ar tai odontologijos paslaugoms, ar kitoms reikmėms“, Eltai sakė Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Jo teigimu, priėmus siūlomą projektą bus sudarytos galimybės pensininkams pagerinti savo finansinę padėtį.

Siūloma, kad Pensijų kaupimo įstatymo pataisos įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d.

Šiuo metu dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 000 eurų, bet mažesnis kaip 10 000 eurų, mokamos periodinės pensijų išmokos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės