Kaip rašoma Seimo pranešime, Kodekse įtvirtinta, kad pardavėjas privalo suteikti pirkėjui informaciją apie taikomą daiktų kainų sumažinimą. Bet kuriame pranešime apie daikto kainos sumažinimą turi būti nurodoma ankstesnė daikto kaina. Ankstesne kaina yra laikoma mažiausia kaina, kurią pardavėjas taikė per 30 dienų laikotarpį iki kainos sumažinimo.

Tais atvejais, kai daikto kaina mažinama laipsniškai, ankstesne kaina yra laikoma daikto kaina, buvusi iki pirmojo jos sumažinimo. Jeigu daiktas buvo siūlomas pirkėjams mažiau negu 30 dienų, taikomas faktinis daikto siūlymo pirkėjams terminas.

Šios dalies nuostatos netaikomos greitai gendantiems produktams arba prekinę vertę greitai prarandantiems daiktams.

Anksčiau skelbta, kad Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nesutiko nukelti pataisos įsigaliojimo iki lapkričio, kaip prašė Lietuvos prekybos įmonių asociacija.

Pataisos įsigalioja liepos 1 d.

„Prekybininkai linkę piktnaudžiauti pirkėjų pasitikėjimu. Per karantiną teko ne kartą susidurti su tokiu manipuliavimu nuolaidomis. Dabar vartotojai dažnai klaidinami, nes nuolaida taikoma nuo padidintos kainos. Juk faktiškai tokiu atveju nuolaidos nėra – arba ji mažesnė, nei atrodo. Dėl išpūstų kainų mūsų vartotojai yra pripratinti „medžioti“ nuolaidas. Savo ruožtu prekybininkai jau įprato vietoj tikrų nuolaidų siūlyti pirkėjams nuolaidos iliuziją. Daugelyje Europos šalių jau seniai uždrausta netikromis nuolaidomis klaidinti vartotojus“, – komentavo socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Anksčiau komiteto posėdyje Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė svarstant pataisą kritikavo, kad direktyva neperkeliama visa, o – po gabaliuką: „Kaip kokio organo transplantacija į dabartinę teisėkūrą“, rašė BNS.

Ji be kita ko teigė, kad prekybininkams griežtas taisykles dėl prekių kainų skelbimo per nuolaidų akcijas yra nustačiusi Vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir, pasak jos, dauguma įmonių tų reikalavimų laikosi.

R. Vainienės teigimu, prekybininkai iki liepos nespės įsidiegti informacinių technologijų pertvarka kainoms stebėti.

„Tai susiję su informacinėmis technologijomis, nes stebėti tą kainą 30 dienų kai kuriems prekybininkams, gal ir mažiesiems, užima laiko pritaikyti sistemas. Su didžiaisiais jokia problema“, – kalbėjo prekybininkų atstovė.

BNS rašė, kad per pataisų pristatymą Seimui pernai kai kurie parlamentarai įtarė, kad dėl pakeitimų bus diskriminuojami Lietuvos prekybininkai, nes tokie reikalavimai negalios „Amazon“, „Aliexpress“ ar kitiems bei prognozavo, kad išaugs kainos, nes į jas bus įtrauktos naujos tvarkos administravimo išlaidos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (36)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės