aA
Labiausiai robotizuotas ir automatizuotas gamybos kompleksas su Europoje pirmą kartą naudojamais sprendimais pristatytas SBA industrinių inovacijų slėnyje šalia Klaipėdos. Naujajame komplekse „Inno Line“, kuriam pirmajam Lietuvoje suteiktas stambaus investicinio projekto statusas, dirbs per 600 žmonių, gamykloje bus įdiegtos naujausios technologijos. Jos panaudotos ir projekto pristatymo metu: pasitelkta virtuali realybė, NFT, humanoidai ir 3D spausdinimo mašinos, į kosminę erdvę pasiųstas simbolinių palinkėjimų signalas. Numatoma, kad naujasis gamybos kompleksas veiklą pradės kitų metų II ketvirtį. Į projektą SBA grupė investuoja 90 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai.
Nauja SBA gamykla
Nauja SBA gamykla
© Įmonės nuotr.

„Inovatyvumas ir tvarumas yra vieni pagrindinių SBA grupės verslo plėtros variklių. Tad ši naujausia, beveik 100 milijonų siekianti investicija, yra tik pradžia atskleidžiant SBA industrinių inovacijų slėnio potencialą. Per artimiausius metus čia planuojame įkurti centrus, kuriuose koncentruosimės į pramonės inovacijų kūrimą, inovacijomis paremtą tvarių produktų gamybą.

Žinoma, tai būtų neįmanoma be sutelktų geriausių savo srities talentų, kuriuos ketiname čia pritraukti. Įdarbinę savo įgūdžius, kūrybą ir inovacijas, čia kursime ir patentuojamas technologijas, kad Lietuvos pramonė sėkmingai konkuruotų globalioje rinkoje“, – teigė SBA grupės viceprezidentas, „SBA Home“ valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.

„Inno Line“ gamybos komplekse, kuris priklausys baldų gamybos įmonių grupei „SBA Home“, bus gaminami plėvelėmis vilkti korpusiniai baldai.

Pasveikino ir Prezidentas

Naujo gamybos komplekso „Inno Line“ pristatyme dalyvavęs Prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad lankantis tokiuose objektuose apima pasididžiavimo jausmas, matant koks inovatyvus ir ambicingas gali būti lietuviškas verslas.

„Jau įrengtas vienas kompleksas demonstruoja, kad SBA grupė yra pirmiausia orientuota į ateitį, išpažįsta žaliąją ekonomiką bei jos principus, galvoja apie CO2 emisiją ir kuria verslą ant teisingų pagrindų. Lengvai įsivaizduoju, kaip čia netrukus dirbs robotai ir bus sukurtos kvalifikuoto ir gerai apmokamo darbo vietos, kuo aš, kaip valstybės vadovas, galiu pasidžiaugti. Taip pat šis objektas liudija ir Klaipėdos bei jos regiono ekonominį gyvybingumą – kaip logistikos mazgas Klaipėda galės geriau panaudoti savo potencialą. Sveikinu visus įmonės darbuotojus ir vadovus, kad visą laiką žiūrite į priekį. Esate teisingame kelyje, nesustokite“, – sveikinimo kalboje pažymėjo Prezidentas G. Nausėda.

SBA tęsia plėtrą
SBA tęsia plėtrą
© Įmonės nuotr.

Baldų gamybos įmonių grupės „SBA Home“ vystoma „Inno Line“ bus labiausiai robotizuota ir automatizuota baldų gamykla Lietuvoje – 50 tūkst. kv. metrų gamykloje bus įdiegta moderni, naši ir inovatyvi įranga. Kai kurie gamybos įrenginiai bus bene greičiausi ir moderniausi rinkoje. Pavyzdžiui, pirmą kartą Europoje bus įgyvendintas sprendimas, kai pakavimo linijoje robotai vienu metu komplektuos baldų detales į dvi skirtingas pakuotes. Jau 2023 m. metais planuojama pasiekti 100 mln. eurų pardavimus.

Aukščiausius energinio efektyvumo standartus atitinkančioje gamykloje bus užtikrinama tvari gamyba ir matuojamas bei nuosekliai mažinamas poveikis aplinkai, ypatingai – CO2 emisijos. Bus naudojama energija iš atsinaujinančių energijos išteklių. Kiekvienais metais didiesiems partneriams bus pateikiama aplinkosaugos ir tvarumo ataskaita.

Renginyje dalyvavusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasveikino „Inno Line“ kaip pirmąją stambaus investicinio projekto (SIP) statusu Lietuvoje įvertintą gamyklą.

„Šiandien yra džiaugsminga diena tiek SBA bendruomenei, tiek Klaipėdos regionui, tiek mums visiems, sprendimų priėmėjams, kurie kasdien dirba, kad tokių sėkmės istorijų būtų daugiau. Ši diena ir man asmeniškai, kaip ministrei, yra džiaugsminga, nes šio komplekso statybos yra pirmasis stambiųjų investicijų projektas. 92 mln. eurų siekiančios investicijos ir 600 darbo vietų yra įspūdingi skaičiai. Tikimės kuo daugiau naujų paraiškų dideliems investiciniams projektams“, – sakė ministrė A. Armonaitė.

Darbuotojų ieškoma jau dabar

Nauja gamykla prisidės prie Klaipėdos regiono užimtumo problemų sprendimo – „Inno Line“ dirbs apie 600 žmonių, jau dabar aktyviai ieškomi ir apmokomi darbui būsimi gamyklos darbuotojai. Darbas siūlomas gamybos įrengimų operatoriams, įrengimų priežiūros, technologijų ir kt. specialistams. Taip pat ketinama pasitelkti kitų SBA grupės įmonių darbuotojų patirtį ir kompetencijas.

Pasak Rolando Baltuonio, naujo gamybos komplekso vadovo, „Inno Line“ suteiktas stambaus investicinio projekto statusas padės greičiau kurti darbo vietas, diegti inovatyvesnius sprendimus.
„Ekonomikos ir inovacijų ministerijos suteiktas SIP statusas leis skirti didesnes investicijas Klaipėdos regionui ir sparčiau auginti gamybos apimtis. Sukurdami naujas darbo vietas mes ne tik investuosime į gamybos linijas ir robotus, bet tuo pačiu sukursime pačias geriausias sąlygas savo darbuotojams“, – teigia R. Baltuonis.

Nauja SBA gamykla
Nauja SBA gamykla
© Įmonės nuotr.

Linkėjimai pasiekė kosmosą

„Inno Line“ pristatymo renginyje palydoviniu ryšiu į kosmoso erdvę pasiųstas signalas, perduodantis valstybės ir SBA grupės vadovų palinkėjimus, kuriuos bus galima užfiksuoti ir po dešimtmečių, kai jis atsispindės nuo kosminių kūnų.

SBA grupė yra viena didžiausių Lietuvoje. Ji veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. SBA baldų gamybos sektoriui priklauso „SBA Home“, valdanti 6 gamybos įmones: „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, „Laminn“ ir SBA industrinių inovacijų slėnyje veikiantį logistikos centrą „Innovo logistika“. SBA baldų sektoriui priklauso ir minkštųjų baldų gamintoja „Kauno baldai“.

SBA taip pat valdo robotikos sprendimus siūlančią bendrovę „Robotex“ ir „SBA Modular“, kuri numato gaminti modulinius daugiaaukščius namus. SBA grupėje dirba apie 5000 žmonių. Grupė savo produkciją eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2020 m. siekė 342,5 mln. Eur.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Taivane viešintis Latakas tikisi sugrąžinti prarastus krovinių srautus į Klaipėdą

Taivane viešintis Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas sako, kad per trejus pastaruosius metus...

„Ignitis grupė“ 42,3 mln. eurų sumažino įstatinį kapitalą

Valstybės valdoma energetikos grupė „ Ignitis grupė “ anuliavo dalį jos supirktų akcijų ir...

Įtampa didėja: Kaliningradas teigia nebegalintis per Lietuvą įsivežti dalies prekių papildyta (3)

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas pareiškė , kad šis Rusijos regionas dėl...

Ekonomistai: Lietuvos eksportuotojai antrąjį pusmetį patirs daugiau iššūkių

Lietuvos eksportui kelis pastaruosius mėnesius smunkant ekonomistai sako, kad šalies eksportuotojai...

Top naujienos

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų (7)

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Karas Ukrainoje. Dar vienas pavojaus signalas – virš Zaporožės AE numuštos dvi rusų raketos

Virš Zaporožės regiono Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė dvi priešo raketas. Tai...

Iš Pekino – nauji nurodymai Lietuvai: politikus ragina nevykti į Taivaną (3)

Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Vilniuje Qu Baihua sako, kad bet koks Lietuvos ar kitų...

Matematikos korepetitoriai išgyvena neregėtą aukso amžių: prašo vis solidesnių sumų, o jas tėvai sumoka nė nemirktelėję

Vertindami šių metų matematikos egzaminų rezultatus, ekspertai juos pusiau juokais pavadino...

„TikTok'e“ apie santykius kalbantis Dovydas Laukys sulaukė žmonos reakcijos: Monikai Marijai mano bajeriai nejuokingi

Pastebėjęs, kad daugybė žmonių turi įvairių neatsakytų klausimų, susijusių su santykiais,...

Delfi PliusVytautė Merkytė

Lietuviai išdrįso pasidalinti savo vaikystės nuoskaudomis: psichologė įvardijo, kaip tėvai net neįtardami traumuoja vaikus

Kartais tėvai net vedami gerų norų gali padaryti tam tikrų auklėjimo klaidų, kurios gali...

Verslas PliusLukas Miknevičius

Ką reikia žinoti, kad atliekų pristatymas į aikštelę netaptų galvos skausmu ir netikėtomis išlaidomis

Kone kiekvieną dieną į didelių gabaritų atliekų aikšteles atvyksta gyventojai, bandantys...

Nuo šiandien – malonūs orų pokyčiai: kasdien bus vis karščiau (2)

Šiandien, trečiadienį, mūsų regione stiprės anticiklonas. Šalyje vyraus nepastoviai debesuoti...

NASA marsaeigis „Perseverance“ Raudonojoje planetoje aptiko neatpažintą objektą: čia jo neturėtų būti – kas tai?

NASA marsaeigis „ Perseverance “ aptiko dar vieną netikėtą objektą, kurio Marse įprastai...