aA
Pastaruoju metu vėl suaktyvėjo sukčiai, apsimetantys bendrovės „Dzūkijos vandenys“ darbuotojais. Alytiškiai sulaukia telefoninių skambučių, kai skambinantys prisistato „Dzūkijos vandenų“ atstovais, mini kažkokias akcijas (pvz., geriamojo vandens kokybės tikrinimas), nurodo, kad būtina patekti į gyventojų namus, teiraujasi, kas nurodytu laiku bus namuose, tikslina asmens duomenis ir kt.
© Shutterstock nuotr.

„Dzūkijos vandenys“ perspėja: tokie skambučiai yra apgaulė. Bendrovė „Dzūkijos vandenys“ telefonu ar el. paštu neklausia jokios asmeninės informacijos!

„Vykdydama kokias nors akcijas, bendrovė „Dzūkijos vandenys“ apie tai alytiškius plačiai informuoja, paskelbia vietinėje žiniasklaidoje bei bendrovės interneto svetainėje www.vandenys.lt

Tad būkite budrūs, kad pas jus užsukę vandens filtrų pardavėjai neapsuktų galvą savo siūlomais „tyrimais“ ir įtaigiomis „išvadomis“. Nors vandens kokybę kontroliuojančios tarnybos vieningai tvirtina, kad Alytuje vandentiekiu tiekiamas požeminis vanduo yra saugus ir kokybiškas, tačiau vandens filtrų pardavėjai apie tai gyventojams pasakoja atvirkščiai ir tuoj pat savo žodžius patvirtina „tyrimu“, kuris tiesiog žmogų išgąsdina. Į vandenį įkiša elektrodus ir netrukus vanduo ima rusvai putoti, atsiranda nuosėdų", - teigiama bendrovės pranešime.

Tokiu „tyrimu“ žmogus įtikinamas, kad vandentiekio vanduo yra tikrai nešvarus, netgi kenksmingas sveikatai. Tačiau atkreipiamas gyventojų dėmesį, kad šis eksperimentas labai paprastai paaiškinamas.

„Vandentiekio vandenyje yra daug sveikatai naudingų mikroelementų ir mineralų, todėl vandenį veikiant elektra, vyksta cheminės ir elektrocheminės reakcijos. Iškritusiose nuosėdose daugiausia būna geležies. Atliekant tokį pat „tyrimą“ su filtruotu ar distiliuotu vandeniu, reakcija būna labai silpna, mat tokiame vandenyje beveik nelikę vertingų medžiagų. Ypač stiprią reakciją pamatytume, jei elektrodus įmerktume į mineralinį vandenį.

Vanduo iš čiaupo Alytuje yra labai geros kokybės, atitinkantis Lietuvos higienos normos HN 24:2003 numatytus reikalavimus, keliamus geriamojo vandens saugai ir kokybei. Vanduo tinkamas gerti nevirintas ir nefiltruotas", - nurodo bendrovė.

Kas yra kietas vanduo?

Pasak pranešimo, nepagrįstai žmonės gąsdinami ir teiginiais, kad kietas vanduo yra pavojingas žmogaus sveikatai.

„Vandens kietumo, kurį lemia ištirpusios kalcio ir magnio druskos, Lietuvos higienos norma HN 24:2003 net nereglamentuoja. Kietas vanduo gali „nepatikti“ arbatinukams ir buitinei technikai, tačiau žmogaus sveikatai kietesnis vanduo yra sveikesnis. Nustatyta, kad kalcis ir magnis, patekę su geriamuoju vandeniu į organizmą, sudaro nemažą bendro organizmo druskų balanso dalį. Kuo minkštesnis vanduo, tuo jis labiau „plauna“ mineralus iš žmogaus organizmo. Mokslininkai pastebi, jog žmonės, geriantys kietesnį vandenį, rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis.

Gerdami vandenį iš čiaupo, t. y. nevirintą ir nefiltruotą, organizmą aprūpiname vertingomis medžiagomis. Nepatariama nuolat gerti ir virinto vandens, nes verdant ant arbatinuko sienelių nusėda žmogui naudingos mineralinės druskos ir mikroelementai", - rašoma „Dzūkijos vandenų“ pranešime.

Pasak jo, filtrai iš vandens pašalina didžiąją dalį žmogaus sveikatai vertingų mineralinių druskų (kalcį, magnį, natrį, kalį, chloridus, sulfatus, hidrokarbonatus ir kt.) ir mikroelementų (fluorą, manganą, geležį, jodą, cinką, varį ir kt.).

„Tačiau mūsų organizmui šios medžiagos yra gyvybiškai būtinos. Perkame vaistinėje ir naudojame jas kaip papildus. Filtruotas vanduo tinka skalbti, praustis ar kitiems komunaliniams poreikiams tenkinti, bet ne maistui gaminti.

Svarbu žinoti, kad įsidėjus filtrus, juos būtina nuolat atnaujinti, nes filtruose gali kauptis ir gesti nešvarumai. Tokiu filtru „išvalyto“ vandens geriau nevartoti, nes jis kenkia sveikatai.

Alytaus mieste geriamojo vandens kokybės priežiūra atliekama pagal UAB „Dzūkijos vandenys“ sudarytą Geriamojo vandens, tiekiamo vartotojams, kokybės priežiūros programą, suderintą su Alytaus apskrities Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Vartotojams tiekiamo geriamojo vandens kokybė yra tikrinama ir Alytaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos laboratorijoje, pagal patvirtintą mėginių pristatymo planą. Abiejų laboratorijų tyrimo rezultatai palyginami ir nėra buvę atvejų, kad tarp rezultatų būtų esminių skirtumų. Taigi, yra absurdiška siūlyti papildomai tikrinti iš čiaupo tekantį šaltą geriamąjį vandenį – raginame būti atidžiais išgirdus, kad kažkas nori patikrinti vandens kokybę Jūsų namuose", - nurodoma bendrovės pranešime.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Teismas patvirtino naktinės alkoholio prekybos draudimą skandalingojoje Palangos pasilinksminimų vietoje

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šią savaitę neskundžiama nutartimi patvirtino...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (1)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Seimo nariai nori dar griežtinti alkoholio prekybos priežiūrą (38)

Seimo nariai siūlo nuo 2020 metų gegužės dar labiau griežtinti alkoholio prekybos priežiūrą.

Lietuva siekia aukštesnio „Doing Business“ reitingo (14)

Finansų ministras Vilius Šapoka vizito Vašingtone metu susitiko su Pasaulio banko sudaromo reitingo...

A. Izgorodinas: planuojami nauji mokesčiai Lietuvos biudžeto neišgelbės (16)

Dabartinis metas naujiems mokesčiams nėra palankus, o jų nauda šalies biudžetui bus minimali,...

Top naujienos

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (44)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (1)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Jasikevičius apie incidentą greta aikštės: dar nėra taip blogai, gyvename normalioje valstybėje (4)

Kauno „Žalgiris“ liko vienvaldžiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiu (6 pergalės/0...

Kokia išeitis laukia Pranckiečio situacijoje – ekspertai įvardijo vienintelį būdą išsikapanoti (134)

„Mano manymu, šią situaciją galima išspręsti vieninteliu būdu – Seimas turėtų susėsti ir...

Rimvydas Valatka. Kolchozas „Karbauskio keliu“ žengia į dangų (68)

Kartą seniai seniai prie Naisių pilkalnio iš po nakties išdygo žalias kolchozas, o gal taboras...

Tragiška avarija Širvintų rajone: įvykio vietoje žuvo jaunas motociklininkas (60)

Sekmadienį Širvintų rajone įvyko tragiška avarija. Policija pranešė, kad žuvo...

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (116)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Aistros greta parketo: įžūlus „Žalgirio“ sirgalių sumanymas įaudrino „Ryto“ gerbėjus (124)

Prasidėjus „Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynių trečiam kėliniui būrys „Žalgirio“...