Ši priemonė neišvengiama laikantis Europos Sąjungos taisyklių, pagal kurias ES aviakompanijas turi kontroliuoti ES narių, Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos ar Lichtenšteino rezidentai.

„Ryanair“ pareiškė, kad priversta imtis veiksmų išlaikyti bendrovės kontrolę ES investuotojų rankose bei taip galėtų užtikrinti ES įstatymų laikymąsi.

Airijos aviakompanija ketina pasiūlyti JK akcininkams ribotą kiekį akcijų, nesuteikiančių balso teisės. Ne ES rezidentai valdo apie 60 proc. „Ryanair“ akcijų.

„Wizz Air“ planuoja pranešti maždaug 60 proc. savo investuotojų apie apribotų teisių akcijų suteikimą, antraip 80 proc. jos balso teisę turinčių akcijų valdys ne ES akcininkai.

Analitikai neseniai skelbė, jog „International Consolidated Airlines Group“ (IAG), kuriai priklauso „British Airways“ ir „Iberia“, dėl brexito kils didžiausių nuosavybės problemų. IAG niekada neatskleidė, kokia bus ES akcininkų dalis jos kapitale po galutinio JK pasitraukimo iš bloko.

JK pigių skrydžių bendrovė „easyJet“ praėjusią savaitę pareiškė, kad prireikus gali sustabdyti kai kurių akcininkų balso teisę, kad padidėtų ES investuotojų balso teisės dalis nuo 47 proc. iki daugiau kaip 50 procentų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės