Didžiausias Rusijoje cemento gamybos susivienijimas "Štern cement" ketvirtąjį šių metų ketvirtį, pasak Rusijos naujienų agentūros "Interfax", Lietuvos bendrovei "Agrolais" patieks 15 tūkst. tonų cemento. "Štern cement" teigia esantis pirmasis Rusijos cemento gamintojas, sudaręs produkcijos eksporto į Lietuvą sutartį po to, kai nuo spalio 1 dienos Lietuvoje buvo atšauktas antidempingo muitas iš Rusijos importuojamam cementui.

"Jei ši informacija teisinga, tai ji tik patvirtins, kad cemento muito iš Rusijos importuojamam cementui panaikinimas buvo klaidingas žingsnis", - BNS sakė "Akmenės cemento" finansų direktorius Artūras Zaremba.

Pasak jo, 15 tūkst. tonų cemento, kurį numatoma į Lietuvą importuoti baigiantis sezonui, yra gana daug ir tai neabejotinai turės neigiamos įtakos bendrovės veiklai.

"Akmenės cementas" per metus pagamina apie 600 tūkst. tonų cemento, iš jų 350 tūkst. tonų realizuojama vidaus rinkoje.

Apie tai, kad Lietuvos Vyriausybės sprendimas nuo spalio 1 dienos panaikinti antidempingo muitą iš Rusijos į šalį importuojamam cementui turės neigiamos įtakos bendrovės veiklos rezultatams, jos vadovai perspėjo dar prieš priimant šį sprendimą.

"Štern cement" duomenimis, Rusijos cemento gamintojai eksportuoja 6-7 proc. produkcijos. Pernai Rusija eksportavo 2,3 mln. tonų cemento, daugiausiai į Ispaniją, Ukrainą, Kiniją, Kazachiją, Vengriją ir Suomiją.

Pelningai dirbančio "Akmenės cemento" pajamos per aštuonis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 6,2 proc. iki 64,8 mln. litų. Per septynis mėnesius gauta 1,1 mln. litų grynojo pelno, kai per 2001-ųjų sausį-liepą buvo patirta 1 mln. litų nuostolių.

2001 metais "Akmenės cementas" uždirbo 149 tūkst. litų grynojo pelno, jo apyvarta siekė 92,8 mln. litų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės