Rusijos 2016 metųbiudžeto projekte prognozės pateikiamos remiantis spėjimais, kad naftos kaina galėtų siekti 50 JAV dolerių už barelį.

Tokią informaciją penktadienį pateikė šalies prezidento patarėjas Andrejus Belousovas.

Anot jo, neįmanoma nuspėti, kada juodojo aukso kainos stabilizuosis, nes tai priklauso nuo padėties finansų rinkose ir JAV federalinio atsargų banko vykdomos politikos, praneša „RIA Novosti".

Turimais vertinimais, taip pat remiantis bendromis įvairių organizacijų prognozėmis, naftos kaina kitąmet sieks apie 60 JAV dolerių už barelį, sakė prezidento padėjėjas. Visgi Rusijos vyriausybė biudžeto projekte laikosi konservatyvesnių vertinimų.

A. Belousovas neatmeta galimybės, kad kainos gali smukti ir iki 40 JAV dolerių už barelį, tačiau vyriausybė mano, kad toks kritimas bus trumpalaikis. Jei jis užsitęstų, reikėtų laikinai apriboti naudojimąsi biudžeto lėšomis, tačiau dabar ši situacija nėra svarstoma.

Anksčiau buvo ketinama biudžeto projektą formuoti laikantis prielaidų, kad naftos kaina 2016-aisiais sieks 55-60 JAV dolerių už barelį.

DELFI primena, kad pernai naftos kainos smuko daugiau nei du kartus: nuo 100 dolerių (89 eurų) už „Brent“ markės barelį 2014 metų rugpjūčio pabaigoje iki 44 dolerių (39 eurų) praėjus metams.

Penktadienį Brent rūšies nafta kainavo 50 dolerių už barelį.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Susiję straipsniai
Top naujienos