„Avia Solutions Group“ BNS teigia nesanti šių orlaivių savininkė ir nenuomoja orlaivių nė vienai iš Rusijos avialinijų – juos nuomoja lizingo bendrovė „AviaAM Financial Leasing China“, kurios mažiau nei 30 proc. valdo „Avia Solutions Group“ antrinė įmonė „AviaAM Leasing“.

„Žinome, jog bendrovė dar vasario 26 dieną paprašė Rusijos oro vežėjų nustoti vykdyti veiklą ir grąžinti visus trylika nuomojamų orlaivių, taip tapdama viena pirmųjų nuomotojų lizingo bendrovių, sureagavusių į situaciją. Nors bendrovei priklausantys orlaiviai po nuomos nutraukimo buvo perkelti į rusišką registrą ir yra toliau operuojami, vis dėl to padėtis išlieka neaiški“, – BNS sakė „Avia Solutions Group“ atstovė Vilma Vaitiekūnaitė.

„Kadangi tai nėra „Avia Solutions Group“ valdomi orlaiviai, apie nuostolius kalbėti negalime. Mūsų įmonė bei partneriai nuolat konsultuojasi su teisininkais, draudikais dėl susidariusios situacijos, sprendimai bus priimami atsižvelgiant į tolesnę įvykių eigą“, – pridūrė ji.

„Avia Solutions Group“ atstovas Joris Gintilas LNK žinioms teigė, kad vienas orlaivis kainuoja apie 30–50 mln. eurų.

V. Vaitiekūnaitė vasario pabaigoje BNS sakė, kad „AviaAM Financial Leasing China“ paprašė Rusijos oro vežėjų nutraukti veiklą ir grąžinti visus trylika nuomojamų orlaivių. Tačiau ji tikino, kad bet kokie galimi nuostoliai įmonei „AviaAM Leasing“ neturės esminės materialinės įtakos.

Rusijai vasario 24-ąją įsiveržus į Ukrainą Europos Sąjunga uždraudė šalių narių įmonėms tiekti visas prekes ir technologijas, susijusias su orlaiviais, todėl lizingo įmonės pareikalavo Rusijos bendrovių nutraukti sutartis ir grąžinti joms išnuomotus lėktuvus.

Tačiau Rusija, pasak „Reuters“, neteisėtai pasiliko 400 išnuomotų orlaivių, kurių bendra vertė siekia 10 mlrd. JAV dolerių, o analitikai tai pavadino didžiausia lėktuvų vagyste komercinės civilinės aviacijos istorijoje.

Didžiausia pasaulyje orlaivių lizingo kompanija Airijos „AerCap“ jau pareikalavo iš Rusijos 3,5 mlrd. JAV dolerių už pasisavintus lėktuvus, skelbė „Financial Times“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės