Kaip rašo „Forbes“, 56 metų Rusijos pilietis Jurijus Šefleris įkūrė SPI grupę, kuri gamina ir pardavinėja alkoholį pagal 380 prekių ženklų 170 šalių. 2021 m. Šefleris padalijo savo alkoholio verslą į dvi įmones „Stoli Group“ (gamina degtinę su prekės ženklu „Stoli“) ir „Amber Beverage Group“ (gamina kitus stipriuosius gėrimus). „Amber Beverage Group“ (Liuksemburgas) vienija keletą gamybos ir prekybos įmonių, besispecializuojančių alkoholio produkcijos gamybos srityje: „Amber Permalko“ (Permė), AO „Amber Talvis“ (Tambovo sritis), AS „Remedia“ (Estija), „Amber Latvijas balzams“ (Latvija) ir „Fabrica de Tequilas Finos“ (Meksika).

J. Šeflerio turtas vertinamas 1,5 mlrd. dolerių.

Tambovo rajono teismas patenkino Rusijos Federacijos (RF) generalinės prokuratūros ieškinį, pateiktą Ukrainą remiančiam verslininkui Jurijui Šefleriui ir jo valdomoms įmonėms, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė regiono teisminių institucijų darbuotojas.

„Teismo posėdis vyko už uždarų durų. Ieškinys patenkintas“, – praėjusią savaitę nurodė naujienų agentūros pašnekovas.

Remiantis Generalinės prokuratūros ieškiniu, kurio tekstą turi „Interfax“, J. Šeflerio veikla pripažinta ekstremistine.

„Atsižvelgiant į pirmiau pateiktą informaciją, ekstremistinio susivienijimo nariams priklausantis turtas, įskaitant AO „Amber Talvis“ ir AO SPI-RVVK akcijas bei OOO RVVK įstatinio kapitalo dalis, turi būti paverstas federaline nuosavybe“, – teigiama ieškinyje.