M. Bucharovą „Vičiūnai“ vadina verslą pirkusios bendrovės akcininke

Apie pasitraukimą iš Rusijos ir NVS šalių rinkų pranešusiai „Vičiūnų“ įmonių grupei neatskleidžiant, kas yra verslą įsigijusios pernai St. Peterburge įsteigtos akcinės bendrovės „Gruppa Okean“ savininkai, internete pasirodė pranešimų, kad dešimtis milijonų eurų grynojo pelno per metus generuojančio verslo pirkėja – buvusi milicijos pareigūnė.

Šis sandoris jau laikas kelia nemažai klausimų: verslą pirkusi bendrovė įsteigta tik pernai, jos įstatinis kapitalas – minimalus ir siekia 1 tūkst. eurų, o akcininkai, kaip – įslaptinti. „Delfi“ kalbinti teisininkai dalinosi įtarimais, kodėl taip yra, sulaukta ir „Vičiūnų“ grupės vadovo Šarūno Matijošaičio komentaro, jog „šaukštai – po pietų“.

„Delfi“ ne kartą rašė, kad lietuvių verslo pirkėja „Gruppa Okean“ neatskleidžia savininkių ir galutinių naudos gavėjų. Remiantis Rusijos registrų informacija, duomenys apie juos saugomi su Kremliumi glaudžiai susijusio banko „VTB“ įmonėje „VTB Registrator“.

Rusijos įmonių registre užfiksuota, kad šiai bendrovei vadovauja Marija Leonidovna Bucharova. Ši moteris „Vičiūnų“ grupės pranešime vadinama bendrovės vardu sutartį pasirašiusia akcininke. Ar tai tiesa, šiuo metu nustatyti negalima, nes bendrovės akcininkai – įslaptinti.

„Parduotame įmonių portfelyje viso yra 15 įmonių: 7 Rusijoje veikiančios bendrovės („Vichiunai-Rus“ „BaltKo“, „Fort Trans Logistika“, „LK Centrus“, „Frost logistics“, „RefTerminal“ ir „ViciRusTrans“), 3 įmonės Baltarusijoje („EcoFort“, „Viciunai Bel“ ir „Vičiūnai Logistik“), Kazachstano „VICI-KAZAKHSTAN“, Azerbaidžano „Vichiunai Azerbaijan“, Kirgizijos „Vicunai KG“, Uzbekistano „Viciunai Vostok“ bei Sakartvelo „Vichiunai Sakartvelo“, – nurodoma „Vičiūnų“ grupės pranešime.

Rusijos viešoje erdvėje pasirodė pranešimų, kad Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdytus verslus įsigijusios bendrovės vadovė M. Bucharova – buvusi milicijos darbuotoja, justicijos kapitonė ir 2018 metais Sankt Peterburge vykusio grožio konkurso dalyvė, pelniusi „Miss Baltija“ titulą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (38)