"Rokiškio sūris" vasario pabaigoje minės 15 metų jubiliejų, kai įmonė tapo akcine bendrove. Šį laikotarpį įmonės vadovybė apibūdino kaip nuolatinių permainų, ieškojimų ir atradimų laikotarpį. Apie svarbiausius šio laikotarpio uždavinius ir bendrovės pasiekimus pasakojo "Rokiškio sūrio" vindikacijos direktorius Jonas Kvedaravičius.
© Corbis
Patikima investicija

1991-aisiais buvo pradėtas valstybinės įmonės Rokiškio sūrių gamyklos privatizavimas. Jau 1992 metų vasario 27-ąją Valstybiniame patentų biure buvo įregistruota akcinė bendrovė "Rokiškio sūris". "Rokiškio sūris" - viena pirmųjų šalies pieno pramonės įmonių, tapusių akcine bendrove. Ankstyvas ir spartus virsmas iš valstybinės įmonės į akcinę bendrovę - viena esminių tolesnės bendrovės sėkmės priežasčių.

Bendrovės vindikacijos direktoriaus Jono Kvedaravičiaus teigimu, tai suteikė daugiau savarankiškumo, leido greičiau ir lanksčiau priimti sprendimus sparčiai kintančiomis ekonominėmis sąlygomis. Turimos bendrovės akcijos žemdirbiams, darbuotojams ir kitiems investuotojams leido jaustis bendrovės šeimininkais, atsakingais už jos tolesnę ateitį.

"Rokiškio sūris" nuo pat privatizavimo pradžios buvo viena patraukliausių investuotojams bendrovių. Sėkminga "Rokiškio sūrio" veikla, nuolatinis jo vertės augimas įsigyti akcijų paketus paskatino tokias solidžias užsienio finansų institucijas kaip Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Šiuo metu "Rokiškio sūrio" akcijos Lietuvos vertybinių popierių biržoje yra kotiruojamos Oficialiajame prekybos sąraše, kartu su kitų 10 sėkmingiausiai veikiančių šalies bendrovių akcijomis.

Tikslas - Vakarų rinkos

Svarbiausias bendrovės tikslas šiuo permainų laikotarpiu buvo užkariauti ir įsitvirtinti Vakarų valstybių rinkose. Sovietmečiu susiformavę tradiciniai prekybos ryšiai Rytų rinkose pereinamuoju laikotarpiu iš planinės į rinkos ekonomiką tapo gana rizikingi. "Rusija į mūsų valstybę žiūrėjo kaip į "jaunesnįjį brolį", įvykiai pačioje Rusijoje buvo sunkiai prognozuojami, buvo daug netvarkos. Tai vertė ieškoti patikimesnių verslo kontaktų", - sunkumus, kilusius su Rytų partneriais, apibūdino J.Kvedaravičius.

Neprarandant rinkų Rytuose, bendrovė iškėlė strateginį tikslą - užkariauti Vakarų rinkas. Pasiekti šį tikslą nebuvo lengva: į Vakarų rinkas teko skverbtis nelygios konkurencijos sąlygomis, pralaužti Vakarų verslininkų nepasitikėjimą. Vakarų gamintojai buvo dotuojami savo valstybių, kol Lietuva nebuvo Europos Sąjungos nare, buvo kvotomis ribojamas tiekiamos produkcijos kiekis.

Verždamasi į Vakarų rinkas bendrovė skyrė daug investicijų: buvo diegiami moderniausi gamybos įrengimai ir technologijos, kuriamos naujos, Vakarų pirkėjams patrauklios sūrio rūšys, augo gamybos kultūra. Šiuo metu pusė "Rokiškio sūrio" produkcijos iškeliauja į Vakarus, 40 proc. - į Rytų rinkas, o dešimtadalis produkcijos tenka Lietuvos vartotojams. "Įsitvirtinimas pasaulinėje rinkoje - didžiausias mūsų bendrovės pasiekimas", - akcentavo "Rokiškio sūrio" vindikacijos direktorius J.Kvedaravičius.

Laimi stambesni

Augančios vidaus ir išorės konkurencijos sąlygomis "Rokiškio sūrio" bendrovėje vyko ir nemažai struktūrinių pokyčių. Prie sėkmingai dirbančios įmonės jungėsi mažesnės Zarasų, Utenos, Ukmergės, Eišiškių pieno perdirbimo įmonės. "Didesnės įmonės turi didesnes galimybes konkuruoti, diegti produkcijos specializaciją", - "Rokiškio sūrio" plėtros privalumus vardino J.Kvedaravičius.

Strateginė ir patraukliausia prekė partneriams iš užsienio yra bendrovės gaminami sūriai, o pienas, grietinė, sviestas ir kiti pieno produktai skiriami vidaus rinkai.

Remia pieno gamintojus

Kitas svarbus bendrovės uždavinys buvo parama pieno gamintojams.

"Skatinome pieno ūkių kūrimą, teikėme kreditus įsigyti gyvuliams, žemės ūkio technikai, tvartų statybai. Pirminiame etape rėmėme net smulkiuosius pieno gamintojus, tačiau perspektyviausi yra stambūs pieno ūkiai", - kalbėjo "Rokiškio sūrio" vindikacijos direktorius. Stambiausi rajono pieno gamintojai - S.Jasinevičienės, Šedžio, Markevičiaus ir kiti ūkiai naudojasi "Rokiškio sūrio" parama ir kreditais.

Reprezentuoja miestą

"Rokiškio sūrio" įmonė ir jos produkcija yra vieni svarbiausių Rokiškio miestą ir rajoną reprezentuojančių dalykų. Bendrovė - tai ne tik vienas didžiausių rajono darbdavių, bet ir kultūros, švietimo, sporto, medicinos rėmėjų rajone. Akcinės bendrovės 15 metų jubiliejų bendrovė žada minėti vasario pabaigoje.

"Ko nors grandiozinio, kad žemė drebėtų, nenumatome, tačiau žadame pakviesti svečių, surengti minėjimą, kurio metu prisiminsime bendrovės istoriją. Jubiliejui išleisime knygą", - svarbiausius ateinančios šventės akcentus anonsavo "Rokiškio sūrio" bendrovės vindikacijos direktorius J.Kvedaravičius.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Departamentas spręs, ką daryti dėl akoholio reklamos užsienio leidiniuose (23)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje...

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui (1)

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių papildyta (65)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (9)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (2)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Top naujienos

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (70)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (441)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (1)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (272)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (291)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Emigrantė atskleidė, su kokiais bandymais pakenkti susidūrė jos šeima (3)

Kas jau kas, bet Škotij oje gyvenantys Inga ir Valerijus Tamoševičiai puikiai žino, ką reiškia...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (310)

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (386)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Didvyriška istorija už zoologijos sodo sienų: kaip šeima nuo mirties išgelbėjo beveik 300 žydų (30)

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvybei gresia pavojus vien už tai, kad pasiūlėte stiklinę vandens...

Pasikeitimai deklaruojant pajamas už 2017 m. (4)

2017 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. VA-68 patvirtintos Metinės pajamų deklaracijos GPM308...