„Mums sekasi blogai. Nors mūsų įmonės savikainoje elektra nesudaro ženklios dalies, tik kelis procentus, bet kai suvedi skaičius, išeina nepakeliama našta.

2021 m. sausį visa įmonių grupė už elektrą per mėnesį už elektrą mokėdavo iki 300 tūkst. eurų, tai šių metų sausį mokėjo 60 proc. daugiau – beveik 450 tūkst. eurų.

Tai mums kėlė nerimą, bet su tuo dar galėjome susitvarkyti. Nuo liepos šis brangimas tapo nebepanešamas ir mes dabar per mėnesį mokame apie 1,7 mln. eurų. Tai nuo 300 tūkst. eurų – 6 kartus daugiau“, – kaip sekasi atlaikyti energetinę audrą pirmadienį „Žinių radijui“ pasakojo D. Trumpa.

Jo teigimu, tolesni veiksmai – itin nemalonūs.

„Tai stabdo galimybę mokėti didesnes kainas žemdirbiams už žaliavinį pieną, taip pat stabdo galimybes darbuotojams kelti atlyginimus, nes yra pasirinkimas – arba įmonė sustoja ir visai atleidžia darbuotojus, arba nekelia atlyginimų ir bando išsikaparoti.

Praktiškai nei iš rezervų, nei kainos produktų padidėjimo tokių kaštų pakilimo kompensuoti negalime, juolab kad geri laikai pieno pramonės eksporto rinkose, deja, baigėsi jau vasaros pradžioje“, – pažymi „Rokiškio sūris“ vadovas.

Nors užsidarymo jis neplanuoja, bet pripažįsta, kad dramatiška situacija vieną dieną gali priversti tai daryti.

„Pagal įstatymą, žemdirbiams turime mokėti kas mėnesį ir, pagal ekonomines taisykles, taip pat už elektrą turime mokėti kas mėnesį, nes to nepadarius, įmonei elektrą nustos tiekti. Mes sunaudojame apie 4,5 mln. kWh per mėnesį, tai galime pritrūkti pinigų“, – sako D. Trumpa.

Vis dėlto jam jau teko priimti sprendimą efektyvinti veiklą ir atleisti dalį darbuotojų.

„Dėl visos šios sudėtingos situacijos turime efektyvinti gamybą, turime koncentruoti pieno perdirbimą labiau, esame priversti pernešti vienos įmonės gamybą į kitą ir dalį žmonių toje įmonėje, išmokant visas priklausančias kompensacijas, atleisti. Kitos išeities nėra – arba visai sustoji, arba, deja, turi imtis tokių drastiškų priemonių“, – sako verslininkas.

Anksčiau BNS skelbė, kad „Rokiškio sūris“ valdoma įmonė „Rokiškio pieno gamyba“ apie atleidimą įspėjo 110 filialo Ukmergės pieninės darbuotojų. Iš viso filiale Ukmergės pieninėje dirba 133 darbuotojai.

Visoje grupėje dirba apie 1300 darbuotojų. Jei situacija užsitęs, laukia dramatiškos pasekmės.

„Nuo mūsų priklauso keli tūkstančiai pieno tiekėjų. Jei mes sustojame, to pieno, kurį perdirbame mes, kitos įmonės neturėtų fizinių pajėgumų perdirbti. Tai reiškia, bent pusę pieno tiekėjų neturėtų, kur parduoti pieno, tai pieno sektoriuje reiškia ūkio sustabdymą, o tai labai sunkiai atstatoma“, – pabrėžia D. Trumpa.

Verslininką labiausiai piktina valdžios reakcija.

„Labiausiai pikta, kad mūsų valstybė kaip ta varlė žymiame eksperimente – indas su vandeniu šildomas, po truputį plūduriuoja ir, atrodo, kad viskas gerai, o kad tai – šokas ir reikia kažką daryti... Vasaros atostogos, matyt, yra svarbiau“, – atkreipia dėmesį D. Trumpa.

Top naujienos