aA
Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas bei už naują rinkimų informacinę sistemą atsakingos įmonės vadovas pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Seime aiškinosi, kodėl politikams ir rinkėjams reikėjo ilgiau nei įprastai laukti pirmųjų rinkimų rezultatų.
© DELFI

Dar sekmadienio naktį Z. Vaigauskas minėjo, kad dėl vėluojančių rezultatų reikėtų žvilgsnį kreipti į naują balsavimo informacinę sistemą įdiegusią ir prižiūrinčią bendrovę „iTree Lietuva“. Pirmadienį spaudos konferencijoje jis įmonės pavadinimo nebeminėjo, bet teigė, kad nenorėta skelbti pirmųjų balsų gerai nepatikrinus.

Primename, kad pirmųjų rezultatų iš apylinkių teko laukti beveik iki vidurnakčio.

„Situacija su rezultatų paskelbimais per visus metus keitėsi. Pamenu, 1992 m. rezultatai buvo tik trečiadienį skelbiami. Ir toliau rezultatai taip greitai nebuvo skelbiami“, - užklaustas apie vėlavimą kalbėjo Z. Vaigauskas. VRK pirmininkas pridėjo, kad vėliau rezultatai būdavo skelbiami kitos dienos rytą.

VRK pirmininkas teigė, kad rezultatai vėliau „plaukti“ viešai pradėjo ir dėl rinkimų komisijų sunkumų.

„Jei rinkimų komisijos susiduria su sunkumais, darbas sulėtėja, ypač didelėms komisijoms“, - kalbėjo Z. Vaigauskas.

Į spaudos konferenciją atvyko ir „iTree Group“ vadovas Darius Lazauskas.

„Norėčiau pabrėžti vieną labai svarbų momentą, kad VRK informacinė sistema kurta nuo nulio. Mes pirmą kartą ją bandėme gamybinėje aplinkoje. Ką mes padarėme: visų pirma mes norėjome sulaukti nemažai rezultatų iš nemažo apylinkių skaičiaus, kad galėtume pratestuoti duomenis ir jais pasitikėti“, - komentavo įmonės vadovas.

Turėjo dvi generalines repeticijas

Pasak jo, testavimai vyko ir prieš naujos sistemos panaudojimą realioje aplinkoje: „Bet vienas dalykas yra testavimai, kitas dalykas yra reali veikla. Kai mes gavome tuos rezultatus, tai buvo apie 22 val., paruošėme pirmą publikavimo variantą.

Tačiau, kaip minėjo pirmininkas, tas pirmasis variantas nebuvo dėl rezultatų, bet buvo klausimas dėl kai kurių parametrų: pagrindinis buvo rinkėjų aktyvumo atvaizdavimas“.

D. Lazauskas teigė, kad padarius pastebėtus ir reikalingus pakeitimus, apie 23 val. buvo pateikta nauja versija, kuri buvo publikuojama.

Rinkimų rezultatų paskelbimo fiasko – IT įmonė pateikė savo paaiškinimą
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Dar norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad pats procesas, kai yra pateikiami duomenys, užtrunka. Todėl mano žiniomis, 20 val., kai užsidarė apylinkės, buvo pradėtas apylinkėse darbas, o rezultatai VRK puslapyje pasirodė apie 23.30 val.”, - pridėjo įmonės vadovas.

Žurnalistams pasiteiravus, ar naujos informacinės sistemos pakankamo testavo nebuvo galima atlikti iki Seimo rinkimų, D. Lazauskas teigė: „Jei žiūrėsime į Seimo sistemą, tai pati sudėtingiausia sistema.

Mes esame daugybę jų kūrę, bet čia yra tokia sistema, kuri veikia vieną dieną. Pavyzdžiui, mokesčių sistema – trys mėnesiai testavimui, o mes turime iškart eiti į gyvą aplinką ir viską žiūrėti vietoje. Patikėkite, viskas buvo testuota, buvo dvi generalinės repeticijos“.

D. Lazauskas taip pat paminėjo, kad sistema veikti turėjo gerai ne tik iš IT pusės, bet ir kartu su ja teisingai dirbant apylinkių komisijų nariams.

„Kiti rinkimai, kitas turas atrodys kitaip. Šitą turą mes norėjome užsitikrinti ir rizikavome iš savo pusės užtempti laiką, bet neturėti klaidų rezultatuose“, - pridėjo pašnekovas.

Rinkimų 2016 rezultatai
K. Krivicko prašymu Justiniškėse bus perskaičiuoti balsaiVilniaus vienmandatėje Justiniškių rinkimų apygardoje bus perskaičiuojami per pirmąjį turą už 10 kandidatų į Seimo narius balsavusių rinkėjų balsai. Tada paaiškės, kas antrame rinkimų ture dėl Seimo nario mandato susigrums su didžiausio žmonių palaikymo pirmame ture sulaukusiu konservatoriumi Pauliu Saudargu.„Ką tik baigėsi komisijos posėdis, nusprendėme perskaičiuoti (balsus - BNS)“, - BNS pirmadienį pranešė šios apygardos komisijos pirmininkė Laura Dudulienė.Pasak jos, balsus bus stengiamasi perskaičiuoti šią savaitę.„Rašysime apylinkėms, kviesimės komisijų narius, derinsimės su pirmininkais, kada kas gali, kad kuo skubiau perskaičiuoti, nes po savaitės antras turas“, - teigė L.Dudulienė.Balsų perskaičiavimo paprašė konkurentei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovei Danutai Narbut nusileidęs Antikorupcinės Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicijos atstovas televizijos prodiuseris Kristupas Krivickas.„Labai džiaugiuosi, kad toks sprendimas buvo priimtas ir patenkintas mano prašymas perskaičiuoti balsus, kadangi mane skiriančių skaičius labai mažas, apygarda didelė, todėl galėjo būti žmogiškasis faktorius nuovargio ar streso rinkiminės nakties. Kadangi labai svarbu tiksliai žinoti rinkėjų sprendimą, komisija geranoriškai tą sprendimą priėmė“, - BNS pirmadienį sakė K.Krivickas.
R. Karbauskis: Darbo kodeksas bus taisomasNuo kitų metų turintis įsigalioti naujasis Darbo kodeksas nenaudingas darbuotojams, o palankus tiems, kurie planuoja įsivežti pigią darbo jėgą iš užsieninio, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis.Ramūnas Karbauskis taip pat kartoja, kad toks kodeksas, kokį priėmė Seimas, negalėtų likti - po pirmojo rinkimų turo su konservatoriais lyderio pozicijas besidalijanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kodekso keitimą vadina vienu svarbiausių darbų.Tuo tarpu verslas su nerimu klauso valstiečių kalbų ir ragina juos nepasiduoti populizmui.„Seniai sakome, kad šitas Darbo kodeksas, kai jis buvo priimtas, kad jis yra pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių bei darbdavių iš darbuotojų, tarnauja interesams tų, kurie planuoja įsivežti pigią darbo jėgą iš užsieninio ir tai yra akivaizdu. Aš nesu visiškai tikras, ką jie (liberalai -BNS) galvoja apie šį kodeksą, bet jeigu jie mano, kad toks kodeksas galėtų likti, jie mano neteisingai“, - pirmadienį LNK „Žinioms“ pareiškė R. Karbauskis, paklaustas, ar pripažįstantiems, kad šis kodeksas yra per liberalus, pakeliui būtų su liberalais, kurie kodeksą remia.
Liberalai paskyrė savo derybininkus dėl koalicijosLiberalų sąjūdis sudarė darbo grupę deryboms su galimais koalicijos partneriais ir sutarė dėl nuostatų, kurios, jų manymu, turėtų būti įtrauktos į naujosiosVyriausybės programą.Pasak Liberalų sąjūdžio atstovo Martyno Čerkausko, partijos derybinėse gairėse numatytas neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas, „Sodros“ ir pridėtinės vertės mokesčių mažinimas, nuostata neapmokestinti reinvestuojamo pelno.Derybose dėl koalicijos Liberalų sąjūdis taip pat kels klausimus dėl vaikų globos namų naikinimo, partnerystės įteisinimo, dvigubos pilietybės suteikimo kuo daugiau žmonių, balsavimo internetu.„Mes manome, kad šie dalykai turėtų būti įtraukti į Vyriausybės programą“, – BNS sakė M.Čerkauskas.Partijos derybų grupę sudarys partijos pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, liberalų sąrašo daugiamandatėje rinkimų apygardoje lyderis Eugenijus Gentvilas ir Seimo narys Vitalijus Gailius.Į derybų grupę taip pat įtrauktas parlamentaras, partijos rinkimų programos koordinatorius Gintaras Steponavičius, kuris reikalui esant pavaduos vieną iš minėtų politikų.
Suskaičiavus balsus Premjerui A.Butkevičiui nepavyko laimėti per pirmąjį rinkimų turąPremjerui A.Butkevičiui nepavyko laimėti per pirmąjį rinkimų turąLietuvos socialdemokratų partijos pirmininkui premjerui Algirdui Butkevičiui nepavyko per pirmąjį rinkimų turą laimėti Seimo nario mandato.Balsavimo rezultatai Vilkaviškyje baigti skaičiuoti ir paskelbti tik pirmadienio vakarą.Pagal juos, A.Butkevičius su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu Kęstučiu Smirnovu dėl Seimo nario mandato varžysis antrajame rinkimų ture.Už A.Butkevičių per pirmąjį turą balsavo 5694 arba 36,28 proc. rinkėjų, už K.Smirnovą – 4276 arba 27,24 proc. rinkėjų.A.Butkevičiui pirmajame rinkimų ture pavykdavo laimėti nuo 2004-ųjų. 2012 metais už jį Vilkaviškyje balsavo 66,03 proc. rinkėjų, 2008 metais - 63,9 proc., 2004 metais – 57,5 proc. rinkėjų.Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 23 dieną.
L. Graužinienė pasitraukdama nustebino „darbiečius"Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei pirmadienį paskelbus, kad traukiasi išDarbo partijos (DP), „darbiečiai“ neslėpė nuostabos – su kolegomis dėl tokio žingsnio partijos senbuvė nepasitarė. „Gal tai lėmė kokios nors moteriško charakterio paslaptys, negalavimai ar oro permainos“, – vertindamas tokį L. Graužinienės žingsnį svarstė vienas iš DP kūrėjų Valentinas Bukauskas.Daugeliui „darbiečių“ L. Graužinienės pareiškimas, kad ji palieka partiją dėl neva jai pačiai prastai pasibaigusių Seimo rinkimų jos apygardoje Ukmergėje, atrodė daugiau nei keistas.Rinkimai prastai baigėsi ne tik jai, bet ir visai Darbo partijai, kuri nesugebėjo peržengti būtinų 5 proc. rinkėjų balsų barjero.„Nuoseklus mūsų pačių ėjimas į šį rezultatą“, – aiškino L. Graužinienė, paklausta, kodėl partija negavo 5 proc. daugiamandatėje apygardoje.Ji taip pat prisipažino, kad Ukmergės vienmandatėje apygardoje pralaimėjo dėl to, kad per mažai bendravo su rinkėjais tiesiogiai: „Neturėjau galimybės aplankyti savo žmonių ir iš tiesų per tuos trejus metus pagrindinį dėmesį skyriau pagrindiniam savo darbui, kadangi darbas buvo tikrai įtemptas“.Kiek vėliau L. Graužinienė pareiškė, kad pasibaigus dabartinio Seimo kadencijai, išvis kuriam laikui pasitrauks iš aktyvios politinės veiklos: „Artimiausiu metu aktyviai politikoje nedalyvausiu. Dabar aš nebūsiu jokioje partijoje, kol kas traukiuosi iš aktyvios politikos.“
Sociologai įvertino, kas padėjo konservatoriams ir liberalams, o pakenkė socdemamsKonservatoriams ir „valstiečiams“ geresnius rezultatus rinkimuose, nei prognozavo visuomenės apklausos, lėmė jų rinkėjų lojalumas, palankumą socialdemokratams iškreipė mažas jiems simpatizuojančiųjų aktyvumas, po apklausų nutikę politiniai skandalai ir pirmasis sąrašo numeris, svarsto sociologai. Plačiau skaitykite ČIA.
L. Balsys: esame jauna partija su pernelyg naujomis idėjomisĮ Seimą nepatekusi Lietuvos žaliųjų partija yra pernelyg jauna ir žmonės bijojo atiduoti savo balsą veltui, sako partijos pirmininkas Linas Balsys.Pasak politiko, pasirinkimą nebalsuoti už jo partiją galėjo lemti ir tai, kad žaliosios idėjos Lietuvoje dar yra pernelyg naujos ir ne visiems suprantamos.„Mes esame dar per jauni, per maži, o idėjos mūsų dar per daug naujos tam, kad taptų masiškai priimtinos“, - BNS pirmadienį sakė L.Balsys.Pasak jo, taip pat rinkėjai balsuodami galėjo per klaidą vietoj Lietuvos žaliųjų partijos pasirinkti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).„Dalį turbūt žaliųjų balsų žmonės galėjo supainioti ir atiduoti valstiečiams ir žaliesiems, nes jie turi savo pavadinime šitą žodį, nors idėjiškai ne tiek ir daug to žalumo pas juos yra“, - kalbėjo L.Balsys.Rinkimų daugiamandatėje apygardoje laimėtojus konservatorius ir „valstiečius žaliuosius“ jis vertina skirtingai. Pasak L.Balsio, pastaruosius žmones rinkosi dėl jų „gelbėtojų“ vaidmens viešojoje erdvėje.„Tačiau aš manau, kad ta populistinė sėkmė tuo ir baigsis, kad jie gaus daug vietų parlamente, o kai prasidės jau realus gyvenimas ir valstybės valdymas, Vyriausybės formavimas, tai valstiečių tie vadinamieji specialistai pakriks į skirtingas puses, nes aš nesuprantu, kokia ideologija juos vienija. Būti specialistu nėra ideologija“, - sakė politikas.Tuo metu konservatoriai, pasak jo, galės tapti atsvara LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio populizmui, nes tai yra tradicinė, sisteminė partija.Negalutiniais duomenimis, Lietuvos žaliųjų partija nepateko į Seimą per daugiamandatę apygardą, nes neperžengė 5 proc. balsų ribos. Už šią partiją balsavo 1,94 proc. rinkėjų.Vienmandatėse apygardose į antrą rinkimų turą pateko vienas „žaliųjų“ kandidatas.
Dėl rinkimų komisijų padarytų klaidų Vilniuje dar trūksta keturių apylinkių balsų Dėl apylinkių rinkimų komisijų padarytų klaidų Vilniuje dar nėra keturių apylinkių balsų iš dviejų apygardų – Fabijoniškių ir Žirmūnų.Kaip BNS informavo Fabijoniškių rinkimų apygardos ko Rita Naudužienė, šiuo metu apylinkių komisijų suskaičiuoti duomenys jau suvedami į sistemą ir turėtų pasirodyti netrukus.Tuo metu Žirmūnų apygardoje procesas užtruks – apygardos komisija taisyti apylinkių komisijų padarytų klaidų renkasi 17 valandą, BNS patvirtino komisijos pirmininko pavaduotojas Saulius Juozas Diečkus.„Mes dirbame apygardoje, apylinkės atvažiavę pas mus ir skaičiuojame kartu, nes jos nespėjo iki aštuonių suskaičiuoti ir turėjo išvažiuoti iš mokyklų (kur buvo apylinkės). Viską suskaičiavome, dabar tiksliname reitingavimą, nes jie buvo padarę klaidą, o klaidos programa neleidžia taisyti patiems, pas mus sėdi programuotoja, mes ištaisėme jų klaidą ir iš naujo suvedinėjame reitingavimą“, – BNS sakė R.Naudužienė.Balsų suskaičiuoti nepavyko ir dviem apygardoms Žirmūnuose.„Penktą valandą renkamės, ten buvo beviltiška padėtis, jie nieko negalėjo padaryti, ir su kompiuteriais. Todėl penktą valandą renkamės taisyti tą padėtį, skaičiuoti. Tikrinsime ir mėginsime ištaisyti jų visas klaidas. Tos apylinkės tiek pripainiojo klaidų, kad buvo beviltiška“, – BNS sakė S.J.Diečkus.Fabijoniškių apygardoje kol ka rezultatų trūksta iš Kaimelio ir S.Nėries apylinkių, per abi jos turi beveik 6 tūkst. rinkėjų. Pirminiais duomenimis, šioje apygardoje į antrą turą išėjo konservatorius Vytautas Kernagis ir liberalė Dalia Kuodytė.Žirmūnuose trūksta Sporto ir Tuskulėnų apylinkių balsų, jos abi turi per 4 tūkst. rinkėjų. Čia į antrą turą išėjo „Lietuvos sąrašo“ kandidatė Aušra Maldeikienė ir konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.Per visą Lietuvą kol kas nėra rezultatų iš 11 rinkimų apylinkių, tarp jų ir Vilkaviškio, kur kandidatuoja premjeras Algirdas Butkevičius.
Į Seimą neperrinkta apie 30 parlamentarųPo pirmojo Seimo rinkimų turo patekti į parlamentą vilties nebeturi apie 30 dabartinių parlamentarų, rodo pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.Dauguma Seimo narių, kurie kitos kadencijos parlamente nebedirbs, priklauso Darbo partijos frakcijai. Ši partija neperžengė 5 proc. rinkimų barjero.Seimo durys užtrenktos Vytautui Gapšiui, Gintarui Tamošiūnui, Artūrui Paulauskui, Valdui Skarbaliui, Sergejui Ursului, Vilijai Filipovičienei, Sergejui Dmitrijevui, Mečislovui Zasčiurinskui, Vydui Gedvilui, Raimundui Paliukui, Kęstučiui Daukšiui, Audronei Pitrėnienei, Zitai Žvikienei, Ričardui Sargūnui, Šarūnui Biručiui, Viktorui Fiodorovui, Gediminui Jakavoniui, Raimundui Markauskui. Jie nepateko į antrąjį turą vienmandatėse rinkimų apygardose.Pagal pirminius duomenis, neperrinkti su „Drąsos keliu“ į dabartinį Seimą patekę Audrius Nakas, Jonas Varkala, buvę konservatoriai Vida Marija Čigriejienė ir Arimantas Dumčius, bandę savarankiškai kandidatuoti, buvęs „tvarkietis“ Remigijus Ačas.Seimo nario mandato turėtų nebetekti iš Darbo partijos frakcijos pas liberalus perėję Saulius Bucevičius ir Jolita Vaickienė.Kitame parlamente greičiausiai nebebus „tvarkiečio“ Rimo Ručio, socialdemokrato Eduardo Šablinsko, Albino Mitrulevičiaus, Arūno Dudėno, Broniaus Paužos, Antano Nesteckio.
L. Graužinienė traukiasi iš Darbo partijos Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį pranešė besitraukianti iš Darbo partijos.„Šį sprendimą priėmiau apgalvotai, atsižvelgdama ir gerbdama daugumos Ukmergės rinkėjų išreikštą valią. Dėkoju visiems Ukmergės ir Lietuvos rinkėjams, kurie nuoširdžiai mane palaikė ir išreiškė pasitikėjimą manimi bei mano nuveiktais darbais“, – partijos pranešime spaudai cituojama L.Graužinienė. 
R. Žemaitaitis: „valstiečiai“ jau skyla Tvarkos ir teisingumo partijos rinkimų sąrašo vedlys Remigijus Žemaitaitis teigia, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra nevieninga ir gali nedalyvauti formuojant valdančiąją daugumą.R. Žemaitaičio žiniomis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra suskilusi ir jos viduje nesutariama, su kuria politine jėga - konservatoriais ar socialdemokratais - turėtų būti formuojama koalicija."Neperšokęs griovio nesakyk op. Gali būti taip, kad visos partijos taps valdančiąja dauguma, o "valstiečiai" bus opozicijoje", - kalbėjo R. Žemaitaitis.Pats R. Žemaitaitis teigė matantis Tvarką ir teisingumą kaip koalicijos dalį."Dabar, kai yra nesutarimų, mūsų balsai gali būti lemiami suformuojant valdančiąją koaliciją", - teigė Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas.
Z.Vaigauskas: galutinis rinkėjų aktyvumas – 50,55 procento Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose sudarė 50,55 procentų, pirmadienį spaudos konferencijoje patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas.Galutinius rinkimų rezultatus VRK planuoja patvirtinti spalio 30 dieną, po antrojo rinkimų turo. „Spalio 30 dieną VRK planuoja patvirtinti galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir patvirtinti, kas taps visų 141 mandato savininkais“, – sakė Z.Vaigauskas.
R. Paksas traukiasi iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko pareigųEuroparlamentaras Rolandas Paksas atsistatydina iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigų.
Atsistatydina Darbo partijos pirmininkas V. MazuronisBNS spaudos konferencijos metu, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis paskelbė, kad įteikė atsistatydinimo pareiškimą.
V. Tomaševskis: rinkimų rezultatai galėjo būti klastojamiSeimo rinkimų rezultatai gali būti klastojami, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas Valdemaras Tomaševskis, partijai kol kas užsitikrinus septynis mandatus naujajame parlamente.„Mes nenorime atmesti tokios galimybės, kad kažkas bando šituos rinkimus falsifikuoti“, - žurnalistams Vilniuje pirmadienį sakė V.Tomaševskis.
D.Kuolys: „Lietuvos sąrašui“ pavyko paskleisti žinią apie saveĮ Seimą nepatekusiam „Lietuvos sąrašui“ pavyko paskleisti žinią apie save, sako partijos pirmininkas Darius Kuolys.„Žinią, kad mes tokie esame, kad yra toks kultūros, mokslo žmonių ir visuomenininkų judėjimas, mes tokią žinią paskleidėme, (...) o kažkokios sėkmės mes juk ir negalėjome tikėtis“, - BNS pirmadienį sakė D.Kuolys.Jis teigė, jog partija rinkimuose siūlė „demokratinės Lietuvos alternatyvą“, tačiau neturėjo pakankamai pinigų savęs populiarinti, nes negauna dotacijų iš valstybės biudžeto.„Tai būtų daugiau toks mūsų pilietinis, partizaninis judėjimas. Nemažai žmonių juo susidomėjo“, - kalbėjo „Lietuvos sąrašo“ pirmininkas.Vertindamas rinkimų rezultatus, D.Kuolys pirmiausia siūlo atkreipti dėmesį į 50 proc. nesiekiantį aktyvumą.Jis teigė, kad didelė tradicinių partijų arogancija paskatino jau ilgus metus besitęsiančią parlamentarizmo krizę Lietuvoje.„Jeigu ji nebus įveikta, jeigu mūsų tradicinės partijos toliau veiks uždarai, tai ta politinė depresija, kuri yra apėmusi Lietuvą, (...) ji nesiliaus“, - kalbėjo D.Kuolys.Sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose „Lietuvos sąrašas“ daugiamandatėje apygardoje surinko 1,71 proc., tad neįveikusi 5 proc. rinkimų barjerą į parlamentą nepateks.Į antrą turą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje pateko „Lietuvos sąrašo“ kandidatė, ekonomistė Aušra Maldeikienė. Negalutiniais duomenimis, ji pateko į antrą turą kartu su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstove Vilija Aleknaite Abramikiene.
L. Graužinienė apie Darbo partijos nesėkmę: buvo nuoseklus ėjimas link toDarbo partijos nepatekimas į Seimą yra pačios partijos ėjimo link to rezultatas, sako buvusi „darbiečių“ vadovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.„Nuoseklus mūsų pačių ėjimas į šį rezultatą“, - BNS pirmadienį sakė L.Graužinienė, paklausta, kodėl partija neperžengė 5 proc. barjero daugiamandatėje apygardoje.„Neturėjau galimybės aplankyti savo žmones ir iš tiesų per tuos tris metus pagrindinį dėmesį skyriau pagrindiniam savo darbui, kadangi darbas buvo tikrai įtemptas“, - vertindama savo pralaimėjimą Ukmergės vienmandatėje apylinkėje sakė parlamento vadovė.Darbo partija sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neperžengė reikalingų patekti į Seimą 5 proc. balsų. Vienmandatėje Ukmergės apygardoje L.Graužinienė liko ketvirta, nusileidusi konservatorių ir „valstiečių žaliųjų“ ir socialdemokratų kandidatams.
G. Nausėda: rinkimų laimėtojai gali susitarti dėl mokesčių reformosVyriausiasis SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda tikisi, kad Seimo rinkimus laimėjusios partijos įvykdys mokestinę reformą.„Aš manau, kad yra galimybių susitarti tarp pagrindinių rinkimus laimėjusių partijų mokesčių politikos klausimais ir tai gali būti nemažas skirtumas, palyginti su pastarąja politine kadencija, kuomet mokesčių reforma taip ir neįvyko“, - pridūrė ekonomistas. Jo teigimu, skaitant partijų programas matyti, kad yra sutariama kai kuriais labai esminiais mokestiniais klausimais. 
R. Karbauskis neprognozuoja būsimos koalicijosRytą po rinkimų spaudos konferencijoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad partijai reikės palaikymo ir antrajame rinkimų ture. Jis teigė, kad partija rinkimų naktį su niekuo nesiderėjo.Paklaustas, kas galėtų būti LŽVS koalicijos partneriai, R. Karbauskis teigė, kad viskas paaiškės po antrojo turo: „Mes patvirtinome savo žodžius, kad naktį derybų niekas neves ir tai darysime tik tada, kai pasibaigs antras rinkimų turas. Tikrai per anksti kažką daryti, reikia pabaigti rinkimus. Mūsų partneris gali būti ir socialdemokratai, ir konservatoriai, viskas paaiškės po rinkimų. Yra tik viena partija, su kuria mes nebūsime koalicijoje, t. y. Tvarkos ir teisingumo partija. Jeigu bus kaltinimai išreikšti Liberalų sąjūdžiui, negalėsime dirbti ir su jais, kol kas tokios informacijos mes neturime.“https://g4.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230476
G. Landsbergis: tai geriausias TS-LKD pasirodymasKonservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis džiaugėsi tuo, kaip rinkimai susiklostė jo partijai. Anot jo, tokios sėkmės TS-LKD seniai nebuvo pasiekusi.G. Landsbergis pabrėžė, kad tai geriausi rinkimai per tris kartus. 2008 m. partija surinko 243 tūkst. balsų, 2012 m. – jau tik 206 tūkst., šiuose rinkimuose daugiamandatėje apygardoje gavo 268 tūkst. „Tai geriausias Tėvynės sąjungos pasirodymas per labai ilgą laiką“, - sako politikasRinkimų rezultatus taip pat jis pavadino valdančiųjų fiasko/„Visi Lietuvos žmonės nori permainų. Aš bendrą rezultatą pavadinčiau valdančiųjų pralaimėjimu“, - kalbėjo konservatorių lyderis.https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230472
A. Butkevičius: nejaučiu, kad būčiau padaręs klaidųRytą po rinkimų nakties premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad nejaučia, jog būtų padaręs klaidų valstybės valdyme. Komentuodamas ganėtinai prastą valdančiųjų pasirodymą Seimo rinkimuose, socialdemokratų lyderis neslėpė, kad tikėjosi didesnio gyventojų palaikymo. A. Butkevičius svarstė, kad rinkimų rezultatams įtakos taip pat galėjo turėti jo partiją supurtę politiniai skandalai. „Mūsų partijos prestižui neabejotinai pakenkė prieš pat rinkimų išpūsti skandalai, apie kuriuos šiuo metu nenorėčiau kalbėti, nes laukia antras turas. Tik noriu pabrėžti, kad žmones tikriausiai nelabai domina visų tų istorijų pabaiga. Daug svarbiau, kas buvo pasakyta iš pat pradžių“, – sakė jis.„Nejaučiu, kad būčiau padaręs klaidas mūsų valstybės valdyme. Tik galiu pasakyti, kad nuo pat pirmos dienos iš kai kurių svarbių valstybės institucijų... Ši Vyriausybė buvo formuojama jai sudarant didžiulius slenksčius, kliūtis ir praktiškai mes taip dirbome ketverius metus“, – teigė A. Butkevičius.https://g2.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230468

Tuo metu Z. Vaigauskas teigė, kad didelė dalis rezultatų komisiją pasiekė anksčiau nei ankstesniais rinkimais.

„Bet dalis apylinkių susidūrė su tam tikromis problemomis, labai paprastomis, kai jos padarydavo kokią klaidą, tos klaidos nebūdavo galima sistemoje ištaisyti. Ir mano manymu, kai kurie paslaugos teikėjo programuotojai nesielgė apgalvotai“, - situaciją komentavo VRK pirmininkas.

„iTree Group“ vadovo paprašyta pakomentuoti ir situaciją, kai sekmadienio dieną buvo iškeltas klausimas, ar iš rinkėjų puslapio nenutekėjo asmeniniai gyventojų duomenys. Tuomet rinkėjai pastebėjo, kad įėjus į sistemą ir norint atsispausdinti rinkėjo pažymėjimą matyti prieš tai prie sistemos prisijungusių asmenų duomenys.

„Vienas svarbiausias momentas, jei kalbėti apie pagrindinę VRK informacinę sistemą, tai niekas nenutekėjo ir visi jautrūs duomenys ten ir yra“, - kalbėjo D. Lazauskas. Jis kaip tik pabrėžė, kad šiai sistemai kurti buvo panaudotos naujos apsaugos technologijos.

„Su rinkėjų puslapiu preliminariai buvo vienas atvejis: kai vartotojas prisijungdavo per valdžios vartus, tai jis matydavo paskutinio žmogaus duomenis, kuris atsispausdino rinkėjo kortelę: tai buvo vardas, pavardė, adresas ir gimimo data. Bet tik vieno asmens, kuris buvo paskutinis“, - aiškino įmonės vadovas.

Pasak jo, kol kas yra tiriama, kas buvo nutikę sus sistema.

Viešųjų pirkimų tarnybos duomenimis, bendrovė „iTree Lietuva“ šiais metais yra laimėjusi VRK viešąjį konkursą už 515,46 tūkst. eurų informacinės sistemos dalies prieglobos ir priežiūros paslaugoms.

Naujos informacinės sistemos kūrimas iš viso VRK preliminariai kainuos beveik 5 mln. eurų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

JAV centrinis bankas, kaip ir prognozuota, nepakeitė bazinės palūkanų normos

JAV federalinio rezervo sistema (FRS) trečiadienį pasibaigusiame paskutiniame šiais metais...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (153)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Ursula von der Leyen pristatė ES „žaliojo kurso“ planą (41)

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį pristatė Europos Parlamentui...

Susisiekimo ministerija teigia pasitikinti nauja „Lietuvos pašto“ valdyba, stabdančia istorinių pastatų aukcionus (5)

Trečiadienį per pirmąjį posėdį naujoji valstybės valdomos AB „ Lietuvos paštas “ valdyba...

Skvernelis: biudžeto projektas pateisina visuomenės lūkesčius (14)

Premjeras teigia, kad Vyriausybė parengė subalansuotą ir visuomenės lūkesčius pateisinantį...

Top naujienos

Valandas iki gimdymo skaičiuojanti verslininkė Toma Dambrauskė – apie pirmojo vaikučio netektį, pagalbinį apvaisinimą ir likimo dovaną (1889)

Trys nėštumai – trys skirtingos patirtys. Verslininkė, socialinių medijų specialistė, prekės...

Įspėja dėl sunkių eismo sąlygų: snigs beveik visoje šalyje, kai kur – ypač pavojinga (3)

Ketvirtadienio naktį, vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose pasnyguriuos. Ten eismo sąlygos bus...

Paskutinį bilietą nugvelbė „Atletico“, Neymaras su PSG surengė šou Paryžiuje (1570)

Vėlų trečiadienio vakarą pasibaigė UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapas –...

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (325)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (153)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...

Atsisveikinkite su laidais: spėjama, kad „Apple“ išleis „iPhone“ modelį, neturintį jokių lizdų (40)

Žymus „Apple“ analitikas Ming-Chi Kuo sudarė naujus tyrimų užrašus, kuriuose aprašomos...

Orijaus kelionės. Turtuolių dangoraižis virto landyne: norėdami čia vykti pasisamdykite apsauginį (18)

Pietų Afrikos Respublikoje keliavęs Orijus Gasanovas apsilankė aukščiausiame dangoraižyje visame...

Eglė Juozėnaitė

Filosofas apie gyvenimo prasmės paieškas: tai ne karjera, didelė alga ir net ne šeima

Bet kuris iš mūsų gali labai daug ką. Gali pasikeisti iš visiško lūzerio į absoliutų...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (109)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...