Beveik tris dešimtmečius Prancūzijos pasididžiavimu buvęs "Concorde" lėktuvas penktadienio rytą, 7 valandą 40 minučių, stebint kameromis ir žiūronais ginkluotai smalsuolių miniai paskutiniam reisui į Niujorką pakilo iš Paryžiaus oro uosto ir nusileido Niujorke 8 valandą 10 minučių (12 val. 10 min. Grinvičo laiku). Du geltoni sunkvežimiai ant nusileidimo tako virš lėktuvo paleido vandens sroves, nuo kurių oro pasirodė vaivorykštė.

Atgal į gimtąjį oro uostą "Concorde" sugrįš šeštadienį. Tada oficialiai baigsis šio lėktuvo era.

Keturi iš penkių "Air France" viršgarsinių lėktuvų bus padovanoti įvairiems muziejams, o penktasis bus demonstruojamas Paryžiaus Charles de Gaulle (Šarlio de Golio) oro uoste. Didžiosios Britanijos aviakompanija "British Airways" savo "Concorde" lėktuvus eksploatuos iki spalio mėnesio.

"Concorde" buvo nepaprastas techninis ir žmogiškasis nuotykis. Būtent todėl mes taip pamilome šį lėktuvą", - LCI televizijai apie nuo 1976 metų reguliariais reisais skraidžiusį lėktuvą sakė buvęs "Concorde" pilotas bandytojas Jean Pinet (Žanas Pinė).

Lemtingas smūgis šio lėktuvo ateities perspektyvoms buvo suduotas beveik prieš trejus metus, kai kylant iš Paryžiaus oro uosto sudužus vienam iš smailianosių paukščių, žuvo 113 žmonių. Nuo tada smarkiai sumažėjo "Concorde" populiarumas. Be to, nusprendžiant jų atsisakyti, savo vaidmenį neabejotinai suvaidino nešiuolaikiškai didelės eksploatavimo išlaidos ir didelės kuro sąnaudos.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės