Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministrės Eglės Markevičiūtės, tokiu būdu užsieniečiams sutrumpėja ir atpinga bendrovės steigimas Lietuvoje.

„Siekdami įgyvendinti Europos Sąjungos skaitmeninės direktyvos nuostatas bei sudaryti sąlygas lengviau įsteigti verslą mūsų šalyje tiek Lietuvos, tiek kitų Europos Sąjungos valstybių piliečiams ir įmonėms, priėmėme sprendimą leisti tai daryti elektroniniu būdu. Manome, kad tai ne tik supaprastins biurokratines procedūras, bet ir leis pritraukti daugiau užsienio startuolių ir brandžių bendrovių į mūsų šalį, kurios sukurs naujų darbo vietų kvalifikuotiems darbuotojams“, – teigia viceministrė.

Registrų centro duomenimis, kasmet įregistruojama apie 13–15 tūkst. naujų juridinių asmenų, iš kurių apie 90 proc. registruojama elektroniniu būdu, teikiant prašymą per Registrų centro savitarną.

Maždaug apie pusę kiekvienais metais įregistruojamų naujų juridinių asmenų sudaro uždarosios akcinės bendrovės.

„Registruoti bendrovę ir vėliau tvarkyti visus su jos valdymu susijusius reikalus internetu yra ir paprasčiau, ir greičiau, ir patogiau. Iki šiol prie savitarnos sistemos buvo galima jungtis tik su lietuviškomis elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis, tačiau įdiegus reikalingus technologinius patobulinimus prie sistemos galės jungtis ir prašymus pateikti ES piliečiai su savo valstybėje išduotomis elektroninėmis atpažinties priemonėmis, taip pat asmenys turintys e. rezidento kortelę (...)“, – teigia Registrų centro generalinis direktorius Saulius Urbanavičius.

Registrų centras skaičiuoja, kad šiuo metu tarp Lietuvoje veikiančių uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų yra apie 11 tūkst. ES šalių fizinių ar juridinių asmenų, daugiausiai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Estijos ir Jungtinės Karalystės. Iki šiol prašymus dėl naujos bendrovės įregistravimo teikiantys ES piliečiai tai turėdavo daryti per įgaliotus asmenis ar atvykę fiziškai į klientų aptarnavimo padalinį.

Galimybė ES piliečiams su savo el. atpažinties priemonėmis prisijungti prie Registrų centro savitarnos ir įregistruoti bendrovę Lietuvoje sukurta įgyvendinant ES direktyvos nuostatas dėl skaitmeninių priemonių ir procesų, naudojamų taikant bendrovių teisės aktus (Skaitmeninės direktyvos) nuostatus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją