aA
Savaitės pradžioje paaiškėjus, kad bendrovė „Grigeo“ į Kuršių marias galimai leido nuotekas, socialiniai tinklai netruko sumirgėti raginimais nebepirkti šios bendrovės produkcijos. DELFI nusprendė pasidomėti, kaip toks boikotas atsispindi prekybos tinklų pardavimuose. Tiesa, didžioji dalis jų atstovų sako, kad kol kas drastiškų pokyčių nemato.
Raginimas boikotuoti „Grigeo“ produkciją nesuveikė: kol kas pokyčių pardavimuose nematyti
© DELFI

Bendrovės „Grigeo“ produkciją galima rasti beveik visuose didžiuosiuose Lietuvoje veikiančiuose prekybos tinkluose. Tiesa, kaip informavo „Lidl Lietuva“ atstovai, išskyrus „Lidl“ parduotuves.

Bendrai kalbant, įmonė „Grigeo“ gamina tualetinį popierių, popierinius rankšluosčius, nosinaites bei popierines servetėles.

Štai DELFI kalbintas „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis portalui tikino, kad per šią savaitę, kalbant apie „Grigeo“ parduodamus gaminius, įmonė jokių ženklių pokyčių pardavimuose nepastebėjo.

Norfa” taip pat buvo iš tų įmonių, kurios paaiškėjus daugiau detalių dėl į marias leistų nuotekų sustabdė tolimesnį šios įmonės gaminamos produkcijos pirkimą.

D. Ryliškis aiškino, kad šiuo metu lentynose esanati produkcija dar bus parduodama, tačiau tolimesnis jos pirkimas bus sustabdytas iki tol, kol teisėsaugos institucijos atsakys į visus iškilusius klausimus dėl galimos bendrovės darytos taršos.

Kad stabdo „Grigeo“ produkcijos pirkimą trečiadienį pranešė ir prekybos tinklas „IKI“, o atstovai paklausti, ar pajuto pirkėjų boikotą, sakė, kad kol kas situaciją vertinti dar sudėtinga.

„Kol kas įvertinti prekės ženklo „Grite“ produktų pardavimus mūsų prekybos tinklo parduotuvėse dar yra sunku, aiškesnę situaciją matysime kitos savaitės pradžioje.

Šiuo metu akcijos „Grite“ produkcijai nėra taikomos, tačiau kitą savaitę vyks jos išpardavimas, kuris buvo planuotas iš anksto, dar prieš šios savaitės įvykius“, - sakė prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Rimi Lietuva” Viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė DELFI tikino, kad bendrovė informacijos dėl tam tikrų prekės ženklų pardavimų atskleisti tiesiog negali.

„Tiek įprastomis aplinkybėmis, tiek ypatingais atvejais, kaip šis, neskelbiame informacijos apie konkrečių prekių ženklų pardavimus”,- teigė ji, tačia patikino, kad šiuo metu „Rimi“ parduotuvėse taip pat yra vykdomos akcijos „Grigeo“ produkcijai.

Visgi, kaip pabrėžė, tai nėra būdas išsiparduoti šios įmonės prekes.

„Ji buvo suplanuota gerokai iš anksto ir nėra susijusi su dabartine situacija”, - sakė specialistė.

Ketvirtadienį prekybos tinkle „Maxima” DELFI fotografams taip pat pavyko užfiksuoti nuolaidas daliai „Grite” produktų, tačiau „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė penktadienį patikino, kad šiandien akcijos tokiai produkcijai nėra taikomos.

Paklausus apie „Grigeo” įmonės pridukcijos pardavimus pastarąją savaitę, ji sakė, kad kol kas žymių pokyčių nepastebima.

„Šiomis sausio dienomis, palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, „Grigeo“ produkcijos pardavimai mūsų tinklo parduotuvėse yra panašūs, žymių pokyčių kol kas nepastebime.

Esame socialiai atsakinga įmonė, savo veikloje siekiame nuolat investuoti į aplinkai draugiškus sprendimus. Smerkiame tokį „Grigeo Klaipėda“ elgesį, dėl kurio buvo padaryta milžiniška žala gamtai, tačiau savo sprendimo dėl bendradarbiavimo su „Grigeo“ nekeisime.

„Grigeo“ prisiima visą atsakomybę dėl tokios situacijos, ketina sumokėti baudas ir įkurti specialų fondą Kuršių marioms tvarkyti. Jei ateityje paaiškės naujų aplinkybių, kurios sukels abejonių dėl įmonės sąžiningumo, rimtai svarstysime galimybę dėl prekybos „Grigeo“ produktais sustabdymo”, - DELFI sakė ji.

Portalas primena, kad neseniai pasirodė žinios, kad „Grigeo“ produkcijos pirkimą ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje stabdo ir statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“. Taip par prie šio sąrašo prisijungė ir penkios stambios Lietuvos baldų pramonės įmonės, tiekusios gaminius Švedijos baldų įmonei „Ikea“.

„Mus pasiekė informacija, jog vienas iš mūsų netiesioginių tiekėjų AB „Grigeo Klaipėda“, turintis kontraktą su mūsų tiesioginiais tiekėjais, pripažino, jog į Kuršių marias leido tik iš dalies išvalytas nuotekas bei jog dėl šių veiksmų Lietuvos atsakingos institucijos atlieka tyrimą.

Mes į šią informaciją reaguojame itin rimtai. „Ikea” yra aiškiai numačiusi tiekėjų socialinius bei aplinkosauginius įsipareigojimus ir jų veiklai taikomus reikalavimus elgesio kodekse „IWAY”. „IWAY” numato minimalius aplinkosauginius, socialinius, darbo sąlygų ir pan. reikalavimus, kurių mūsų tiekėjai privalo laikytis, tiekdami produktus, paslaugas ir žaliavas bendrovei „Ikea”.

Visi tiekėjai yra audituojami, tiek iš anksto perspėjus, tiek ir be perspėjimų, siekiant užtikrinti, kad reikalavimų būtų laikomasi. Be to, visi „Ikea” tiekėjai privalo laikytis vietos teisės aktų ir privalo atsakingai tvarkyti chemines atliekas”, - DELFI komentavo „Ikea” atstovai.

Redakcija primena, kad Lietuvos teisėsauga po atliktos operacijos antradienį paviešino nustačiusi, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte susidarančios nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į nuotekų vamzdžius, kuriais pasiekia Kuršių marias. Kaip skelbiama, aplinkai padaryta žala gali siekti ne vieną milijoną eurų.

Atsižvelgiant į tai, bendrovei „Grigeo Klaipėda“ sausio 7 dieną buvo surašytas privalomasis nurodymas nedelsiant nutraukti aplinkos teršimą nevalytomis nuotekomis. Prokurorų manymu, gamtai padaryta žala yra tyčinė, siekiant išvengti mokesčių ir kitų turtinių nuostolių. Taip pat buvo sustabdyta prekyba įmonės akcijomis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.7500

Viceministras: lėšos darbo paieškos išmokoms beveik išseko (1)

Biudžeto lėšos, skirtos 200 eurų darbo paieškos išmokoms, jau beveik išnaudotos, sako...

Estiško pelno mokesčio pavyzdys gali Lietuvą nuvesti į globalių tendencijų šalikelę (3)

Trečiadienį įvyko antrasis mokesčių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimas, kuriame...

Vakcinavimui ir kitoms sveikatos išlaidoms Lietuvai trūksta per 300 milijonų eurų – tikslins biudžetą (67)

Valstybės biudžete vakcinavimui skirta 65 mln. eurų, tačiau dabar aiškėja, kad priereiks bent...

Klaipėdos uostas kurs žaliojo uosto koncepciją (1)

Klaipėdos jūrų uostas ketina sukurti žaliojo uosto koncepciją, kuri skatintų uosto įmones...

Sanatorijos „Belorus“ atstovai prie URM pastatė plakatą su žinute Landsbergiui: pagalbos prašo prezidento ir premjerės (7)

Druskininkuose įsikūrusios ir Europos Sąjungos sankcijas patiriančios sanatorijos „ Belorus “...

Top naujienos

Paviešinti siūlymai dėl karantino laisvinimų: dalis įsigaliotų dar iki galimybių paso (4)

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybės pasitarimui teikia siūlymus dėl karantino...

Kaip gyvena „nukryžiuoto berniuko“ autorė: Kremlius ja pasinaudojo, paliko skurde ir savigraužoje (145)

Berniuką nukryžiavo, pati savo akimis mačiau. Tokią kraupią istoriją apie tariamus ukrainiečių...

Vakcinavimui ir kitoms sveikatos išlaidoms Lietuvai trūksta per 300 milijonų eurų – tikslins biudžetą (67)

Valstybės biudžete vakcinavimui skirta 65 mln. eurų, tačiau dabar aiškėja, kad priereiks bent...

Estiško pelno mokesčio pavyzdys gali Lietuvą nuvesti į globalių tendencijų šalikelę (3)

Trečiadienį įvyko antrasis mokesčių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimas, kuriame...

VLKK priėmė sprendimą dėl žodžio „pederastas“ (87)

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) Žodyno pakomisė konstatavo, kad žodis...

Prabilo apie karantino padarinius vaikams: šią patirtį lygina su išgyvenimu karo zonose (68)

Vienas iš šios Vyriausybės prioritetų karantino metu buvo švietimas ir mokinių sugrąžinimas...

Rusijos karo atašė Latvijoje kaimynams pasirodė visu gražumu (193)

Kovo pabaigoje viename iš Rygos Kergaragsės rajono privačių namų, nepaisant karantininių...

Vaida Kurpienė: maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą 9 tvarkingo šaldytuvo taisyklės

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą ? Jungtinių Tautų...

Lietuvoje – 1284 nauji koronaviruso atvejai, mirė 4 žmonės papildyta 9.51 (361)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1284 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Ragina Vyriausybę kuo skubiau atnaujinti medicinos paslaugas: perteklinės mirtys siekia 10 tūkst. (270)

Lietuvos socialdemokratų frakcijos narys, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas kreipėsi į...