„Aš suprantu, kad tai nuskambės bravūriškai,bet žiūrėdamas į tuos rezultatus, kuriuos atneša pačios paskutinės pritaikytos mokesčių administravimo priemonės, aš tokią perspektyvą matau kaip gana ženklią tikimybę jau 2017 metais“, - Žinių radijui ketvirtadienį sakė R.Šadžius.

Tačiau jis teigė, kad subalansuotam biudžetui reikia ekonominio augimo: „Bet aišku tam yra viena sąlyga, kad atsistatytų normalus ekonominis augimas“.

Anot jo, tai lemia geresnis PVM mokesčio surinkimas, kuris, pasak jo, gali gerokai padidinti viešuosius finansus.

„Būtent pridėtinės vertės mokesčio įplaukų padidėjimas - tai didžiausias viešųjų finansų lėšų šaltinis. Tos priemonės beveik nieko nekainavusios. Administracinės priemonės, kurios taikytos dabar 7 tūkst. PVM mokėtojų ir artimiausiu metu bus pritaikytos visiems, kad pateikus deklaraciją ir išrašytų ir gautų sąskaitų registrus, kuriuos čia pat galima patikrinti ir nekapstytis praėjusių 5 metų buhalterijoje. Šis administracinis spaudimas pagerino PVM surinkimą“, - tikino ministras.

R.Šadžius sakė, kad problema Lietuvoje išlieka neefektyvus lėšų panaudojimas.

Europos Komisija praėjusią savaitę paskelbė, kad Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet gali viršyti pajamas daugiau nei numatyta. Briuselio teigimu, Lietuva gali neįvykdyti įsipareigojimo, kad struktūrinis deficitas būtų ne didesnis kaip 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), ir taip pažeisti Stabilumo ir augimo pakto nuostatas.

Atsižvelgdamas į Lietuvos banko ir Valstybės kontrolės pastabas bei Europos Komisijos rekomendacijas, Audito komitetas pasiūlė Vyriausybei kitais metais, svarstant 2017 metų valstybės biudžetą, nustatyti ne didesnį kaip 0,5 proc. BVP struktūrinį valdžios sektoriaus deficitą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės