Prieš renginį išplatintame pranešime spaudai rašoma, kad regionų infrastruktūra nyksta, bendruomenės sensta, o blogiausia, kad kartu menksta paklausa ir todėl mažėja investicijų. Taip regionai įstringa uždarame rate ir verslininkų nebegali vilioti net pigia darbo jėga.

„Tai reiškia uždarą ratą, blogą pusiausvyrą. Paklausos išvažiavimas žlugdo investicijas į tuos regionus. Natūralu, kad be investicijų, kitų bandymų pagyvinti jų ekonomiką nieko ten ir nebus. Didysis klausimas – ar valdžiai susitaikyti su šia tendencija, ar bandyti ją pakeisti? - retoriškai klausia Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas. – Kol kas tai nelabai sekasi, nes emigracijos mastas yra bene didžiausias Europoje. Todėl regionai, pesimistų požiūriu, gali būti pasmerkti būti senų žmonių gyvenimo vieta. Tokia demografinė situacija ir amžiaus struktūra regionams nieko gero nežada.‟

Pasak R. Kuodžio, regionams nebeverta skirti tiek pinigų, kiek buvo seikėjama Europos Sąjungos (ES) paramos: „Pinigų kišimas gali pabloginti situaciją, jis tik gilina lindimą į uždarą ratą – tą parodė milžiniškų investicijų į vandentvarką pavyzdys. Politikai iš paskutiniųjų nepripažins, kad galbūt verta nuleisti rankas ir susitaikyti su esama padėtimi. Yra didelė takoskyra tarp ekonomistų ir politikų. Šie renkami regionuose ir bando padaryti viską, kad ten daugiau europinės paramos nusėstų”.

R. Kuodis atkreipia dėmesį į paklausos, kaip darbo našumo didėjimo ir investicijų veiksnio, ignoravimą. „Visiems atrodo, kad užtenka investuoti ir našumas, algos padidės, – Bet turime nepamiršti, kad žirklės kerpa abiem ašmenimis. Turime žinoti, kas nupirks pagamintą produktą, kad galėtume realizuoti savo vizijas, priešingu atveju tai bus daugiau pelno iliuzija.‟

Apie situaciją regionuose ir jų vystymąsi R. Kuodis kalbės liepą vyksiančiame Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime. Tradicinis verslo, mokslo, politikos ir kultūros festivalis Prienų rajone, „Harmony park“ teritorijoje rengiamas liepos 8-10 dienomis. Makroekonominės politikos ir viešosios ekonomikos ekspertas žada priminti senuosius ekonomikos dėsnius, kurie buvo žinomi prieš pusę amžiaus, bet dabar dažnai pamirštami.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (400)