„Dėl kardomųjų priemonių bus sprendžiama“, – BNS ketvirtadienį sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė BNS informavo, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galbūt valstybei nesumokėto ir apgaule įgyto daugiau nei 5 mln. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Tyrimas pradėtas dėl įtariamo didelės vertės sukčiavimo, dokumentų klastojimo, trukdymo pareigūnų veiklai bei kitų galimų nusikalstamų veikų.

„Ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad asmenys, įtariama, veikdami organizuotoje grupėje, 2017-2021 metais galbūt kūrė fiktyvias pridėtinės vertės mokesčiu apmokestinamų sandorių grandines, panaudodami, manoma, klastotus dokumentus“, – rašoma prokuratūros atsakyme BNS.

Tokiu būdu, įtariama, apgaule išvengė didelės vertės turtinės prievolės – daugiau kaip 3 mln. eurų į valstybės biudžetą mokėtino PVM bei vienos įmonės naudai įgijo didelės vertės turtinę teisę į daugiau kaip 2 mln. eurų grąžintino PVM. Įtarimai šiame tyrime pareikšti aštuoniems asmenims.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, trečiadienį buvo atlikta 20 kratų, vykdomi kiti proceso veiksmai.

Sulaikyti šeši nusikalstamų veikų padarymu įtariami asmenys, dėl kardomųjų priemonių jiems skyrimo dar yra sprendžiama.

Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

S. Rachinšteinas buvo sulaikytas trečiadienį popiet, anot LNK televizijos, pareigūnai į S. Rachinšteinui priklausančias patalpas Šeškinės gatvėje atlikti kratų atvyko apie 14 valandą, antrankiai buvo uždėti ir kartą už sukčiavimą jau teistam verslininkui. Pati krata pastate, kuriame įrengtos komercinės ir gyvenamosios patalpos, truko apie valandą, apžiūrėti ir automobiliai.

2016 metais Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad S. Rachinšteinas yra kaltas dėl daugiau nei 700 epizodų kaltinimų ir nuteistas už sunkiausius finansinius nusikaltimus. Jam tuomet skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, vyras ją atliko pataisos namuose.

Tuomet teismai konstatavo, kad jis per fiktyvių įmonių tinklą galėjo legalizuoti apie 3 mln. eurų, pasisavinti per 400 tūkst. eurų PVM. Nusikaltimai įvykdyti 2000–2004 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Susiję straipsniai
S. Rachinšteinas - jau Lietuvoje

Po daugiau nei pusantrų metų trukusios paieškos ekstradicijos būdu iš Vietnamo į Lietuvą pargabentas už milijoninės vertės mokesčių sukčiavi...

Top naujienos