LJL 2002 metų pirmojo pusmečio ataskaitoje, pateiktoje Vertybinių popierių komisijai, nurodyta tarptautinės pervežimų kompanijos "Rederij Lalemant" pretenzija "Lietuvos jūrų laivininkystei" dėl sutarčių, pasirašytų 1992 metais, nevykdymo.

Ši pretenzija buvo pateikta dar bendrovei "Lisco", tačiau po šios įmonės reorganizavimo 2001 metais, atsakovu tapo LJL.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" generalinis direktorius Vytautas Vismantas BNS teigė, jog bendra byloje pareikšta pretenzija yra apie 2,6 mln. JAV dolerių (9,1 mln. litų). Bylos nagrinėjimas tęsiasi jau nuo 1995 metų ir įmonė yra suteikusi 1,9 mln. JAV dolerių (6,7 mln. litų) garantiją galimiems pralaimėjimo nuostoliams padengti.

V.Vismanto teigimu, nesėkmingai bylos baigčiai atidėjimai įmonės balanse nesuformuoti, todėl bylos pralaimėjimas reikštų "Lietuvos jūrų laivininkystės" nuostolius.

"Rederij Lalemant" pretenzijas "Lietuvos jūrų laivininkystei" pareiškė dėl nepateiktų laivų, dėl ko tarptautinė pervežimų kompanija negalėjo vykdyti įsipareigojimų kitoms įmonėms.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" vadovo teigimu, bylos nagrinėjimą Londono arbitraže stabdo duomenų trūkumas ir kitos priežastys, todėl tikėtina, jog iki privatizavimo pabaigos jos likimas neišsispręs.

Valstybei priklauso 73,24 proc. "Lietuvos jūrų laivininkystės" akcijų, iš kurių 66,66 proc. ketinama privatizuoti, o 6,58 proc. skirti kompensacijoms už žemę ir nekilnojamąjį turtą. Tikimasi, jog įmonės privatizavimas bus baigtas iki kitų metų sausio.

Finansų maklerio įmonės "Finasta" makleris Aurelijus Rimkus BNS sakė, jog galimas bylos pralaimėjimas turėtų atitinkamai sumažinti "Lietuvos jūrų laivininkystės" privatizavimo kainą.

"Finansinius investuotojus "Lietuvos jūrų laivininkystė" traukia dėl turimų terminuotųjų indėlių ir grynųjų pinigų. Sumažėjus jų kiekiui, turėtų sumažėti ir bendrovės pardavimo kaina.", - sakė A.Rimkus.

Pirmojo ketvirčio pabaigoje "Lietuvos jūrų laivininkystė" turėjo apie 28,5 mln. litų terminuotųjų indėlių ir grynųjų pinigų. Įmonės skolos siekė apie 69 mln. litų, o nuosavas kapitalas - 243 mln. litų.

"Lietuvos jūrų laivininkystė" per pusmetį pasiekė 49,631 mln. litų apyvartą ir uždirbo 7,159 mln. litų pelno, tačiau didžioji jo dalis buvo gauta dėl JAV dolerio kurso smukimo.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" akcijos kotiruojamos Einamajame Nacionalinės vertybinių popierių biržos sąraše. Pirmadienį įmonės kapitalizacija siekė 26 mln. litų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės