Antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti tuo pačiu laikotarpiu pernai, telekomunikacijų, IT ir TV paslaugas teikiančios „Telia" pajamos mažėjo 1,1 proc. ir siekė 92 mln. eurų. Įmonės ketvirčio EBITDA, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, per metus išliko beveik nepakitusi ir siekė 31,2 mln. eurų. Grynasis veiklos pelnas per šių metų balandį-birželį sumažėjo 6,7 proc. - iki 12,9 mln. eurų.
Toliau tikslingai mažinamos nedidelės maržos tarptautinio balso tranzito apimtys padarė neigiamą įtaką įmonės finansų rodikliams, tačiau juos kompensavo stipriai augantys pagrindinių ryšio paslaugų, įrangos ir IT pardavimai. Teigiamos įtakos rezultatams turėjo ir toliau vykdoma veiklos efektyvumo programa bei įmonės sąnaudų valdymas.
„Telia" paslaugos ir išskirtiniai pasiūlymai rinkoje siekia rekordus, vadinasi, siūlome klientams būtent tai, ko jiems reikia. Šį birželį sujungtų paslaugų „Telia One" naudotojų jau turėjome daugiau kaip 50 tūkst. klientų, o prie naujo išmaniosios „Telia" televizijos šuolio - dabar ją žiūri 237 tūkst. prenumeratorių - prisidėjo ir kartu su visu pasauliu Lietuvoje rodomi neįtikėtino populiarumo sulaukę serialai „Sostų karai" bei „Černobylis". Be to, ką tik atsinaujinome pakeitę savo bendrovės šūkį į „Įdomiau tik gyvenimas" ir toliau investuojame į technologijas, inovacijų plėtrą ir tvarią visuomenės raidą. O tai reiškia dar daugiau konkurencijos ir naudos vartotojams", - sako „Telia" vadovas Danas Strmbergas.
Bendrovės pirmojo pusmečio pajamos iš TV paslaugų, palyginti su pajamomis prieš metus, padidėjo 12,6 proc., įrangos - 9,1 proc., IT paslaugų - 8,1 proc., o mobiliojo ryšio paslaugų - 5,6 procento.
Nepaisant prisotintos ir itin konkurencingos rinkos, „Telia" išmaniosios televizijos klientų skaičius pirmąjį šių metų pusmetį per metus padidėjo 7,7 proc. - iki 237 tūkst., o šviesolaidinio interneto vartotojų skaičius augo 5,1 proc. - iki 286 tūkstančių.
Siekdama suteikti kuo geresnę interneto patirtį žmonėms, bendrovė balandį pradėjo atnaujinti namuose naudojamą galinę įrangą nemokamai keičiant ją nauja. Į galinės įrangos keitimą „Telia" investavo 1,8 mln. eurų.
Iki birželio pabaigos visą Lietuvą dengiančio „Telia" mobiliojo ryšio stočių skaičius per pusmetį padidėjo 356 naujomis stotimis iki 3168 bazinių stočių 1390-yje šalies vietų.
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius „Telia" technologai baigė 2017 m. pradėtą IP tinklo atnaujinimo dalį, o per pirmąjį šių metų pusmetį į fiksuotojo ir judriojo ryšio tinklų plėtrą investuota 20,7 mln. eurų. Iš viso „Telia" investicijos sudaro daugiau nei 60 proc. visų Lietuvos telekomunikacijų rinkos investicijų.
Gegužę bendrovės akcininkams už 2018 metus buvo išmokėti rekordiniai dividendai - po 8 centus už akciją, iš viso - 46,6 mln. eurų.

„Teltonikos“ vadovas Arvydas Paukštys – apie sudėtingą pasitraukimą iš Rusijos ir tęsiamą prekybą su Kinija
Aukštųjų technologijų lietuviška bendrovė „ Teltonika IoT Group “ šiuo metu sprendžia ne...
Pigių pinigų politikos pabaiga keičia investuotojų prioritetus: menksta augimo akcijų populiarumas, valstybių obligacijos tampa patrauklesnės
Infliacijai kopiant į rekordines aukštumas centriniai bankai ėmėsi pinigų politikos...
Ukrainos turizmo atstovė: kol kas sunkiai įsivaizduoju ukrainiečius ir rusus viename viešbutyje (3)
Karas Ukrainoje tapo dar vienu žiauriu smūgiu po pandemijos mėginančiam atsitiesti šios šalies...
Ekspertai: bankrotų bus, bet esame turtingesni ir geriau pasiruošę nei per ankstesnę krizę (1)
Nedaug vadovų susidūrė ir žino, kaip veikti didžiulės ir staigios infliacijos sąlygomis. Kokie...
Teismas nutarė nepriimti „Inter RAO Lietuvos“ skundo FNTT dėl jai skirtų sankcijų
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) penktadienį nutarė nepriimti Rusijos energetikos...
Top naujienos
Putino bendrakursis KGB akademijoje: Rusijos elitas perversmą surengtų tik vienu atveju
Buvęs KGB karininkas, šiuo metu Jungtinėse Amerikos valstijose ( JAV ) gyvenantis, kartu su V....
Apie 10 proc. gyvenančių skurde dirba pilnu etatu: ateitis gali būti dar niūresnė (4)
Statistika rodo, kad skurdo skalėje iš trečios vietos peršokome į šeštą. Vargetų skaičius...
Nesutaria dėl Kaliningrado tranzito krizės: valdančiųjų stovykloje požiūriai išsiskyrė – nuskambėjo raginimai prezidentui (4)
Klausimas, kaip reikėtų išeiti iš Kaliningrado tranzito krizės, sukėlė trintis tarp...
Italijos policija nepraleido haubicų, gabentų į Ukrainą įtarimų pareigūnams sukėlė sunkvežimį vairavęs asmuo (4)
Neapolio policija nepraleido ir grąžino į Persano di Salerno karinę bazę tris vilkikus, kurie...
Elektros tiekėją pasirinkęs vyras pasijuto apgautas: pasirašęs sutartį gavo žinią apie pakeistą kainą (23)
Atsakingų institucijų patarimai, kaip pasirinkti elektros tiekėją, nebūtinai apsaugo vartotojus...
Karas Ukrainoje. Ukraina: turime informacijos apie galutinį Baltarusijos įtraukimą į karą
Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...
Lenkijos URM perspėjo savo piliečius: ragina nevykti į Baltarusiją – rizika labai didelė
Lenkijos užsienio reikalų ministerija rekomendavo šalies piliečiams susilaikyti nuo kelionių į...
Išgirdusi pusseserės prašymą dėl dovanų per vestuves apstulbo: to reikalauti nepadoru
Vasara – vestuvių metas. Šventė graži, kupina meilės , tačiau tam tikros mados aptemdo...
Paulius Jurkevičius. Keliauk, nesiskųsk dėl niekų, melskis už likusį slėptuvėje
Kam raketos ir sprogimai, o kam – lagaminai ir kuprinės. Kam raketos ir oro pavojus, o kam –...
Išplito įrašas su pykčio užvaldytu princu Williamu, išplūdusiu fotografą: įvykį netikėtai pakomentavo karališkoji šeima
Kensingtono rūmai sureagavo į vaizdo įrašą, kuriame princas Williamas peikia fotografą...