"Palaikėme ir idėją pratęsti senų blokų darbą, ir statyti naują. Tai ir mūsų valstybės nepriklausomumo klausimas. Manau, kai bus paskelbta apie akcinės bendrovės formavimą, mes tikrai dalyvausime", - konsultaciniame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) posėdyje sakė jos prezidentas Bronislovas Lubys.

"Lietuvoje į tokius investicinius projektus turi eiti arba lietuviškos valstybinės kompanijos, arba pramonininkai, arba privačios Lietuvos energetikos bendrovės. Mūsų vizija tokia. Jeigu Lietuvos kapitalas šiame projekte bus suinteresuotas dalyvauti, mes tik džiaugsimės", - posėdyje teigė R.Juozaitis.

Preliminariai planuojama, kad projekte lygiomis dalimis dalyvaus Baltijos šalių energetikos bendrovės "Lietuvos energija", "Latvenergo" ir "Eesti energia", kurios ketina steigti bendrą projekto valdymo bendrovę.

Pasak R.Juozaičio, "Lietuvos energija" naujos atominės elektrinės valdytojos akcijų galėtų atseikėti iš savo dalies.

"Jeigu dalyvaujame lygiomis dalimis, turime 33 proc. akcijų - 10 proc. galime atiduoti vietiniam kapitalui. Galime akcijų dalį paprasčiausiai paleisti biržoje. Čia gali ne tik lietuviškas kapitalas dalyvauti, bet ir smulkūs investuotojai bei užsienio kapitalas nusipirkti savo dalį", - aiškino R.Juozaitis.

Jis svarstė, kad po 5 proc. akcijų galėtų įsigyti elektros skirstomieji tinklai, tačiau pabrėžė, jog tai tik vizijos, o sprendimą priims Vyriausybė.

R.Juozaitis tikina nesąs nusiteikęs prieš užsienio investuotojus, tačiau energetikos problemas pirmiausia turi spręsti patys lietuviai.

Investicijos į naują atominę elektrinę, kuri būtų pastatyta apie 2015 metus, siektų nuo 2,5 iki 4 mlrd. eurų, planuojama jos galia - 800-1600 megavatų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės