„Kada turėjome diskusiją ekonomikos klausimais Prezidentūroje, su prezidentu buvo sutarta, kad labai svarbūs darbai turi būti padaryti, t.y. būtina informuoti pavasario sesijoje verslą, kokios paskatos galios investicijoms į technologinį atsinaujinimą. Sąskaitos baigia galioti šių metų pabaigoje, kaip žinia. Ir verslui labai svarbu žinoti iš anksto, negalime nukelti šios paskatos pratęsimo, arba žinios apie tai į rudens sesiją, nes verslui reikalingas stabilumas, žinojimas ir tai labai svarbus veiksnys“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.

Prezidento patarėja akcentuoja, kad investicijų augimo prognozės indikuoja apie galimą jų mažėjimą ir perspektyvos turi daug neapibrėžtumų, tad tokiais periodais reikia orientuotis į prevencines priemones.

„Turime pasidžiaugti, kad pernai BVP išliko augimo kelyje, turime 2 proc., tačiau paskutinį praeitų metų ketvirtį pamatėme pusės procento kritimą. Perspektyvos, žinome, kad turi labai daug neapibrėžtumų ir tokiais periodais reikia orientuotis labai stipriai į prevencines priemones“, – sakė I. Segalovičienė.

„Šiandien BVP, ekonomikos augimo prevencinė priemonė turi būti investicijos, t.y., kad kuo daugiau galimybių investuoti turėtų verslas. Lygiai taip pat valstybė turi investuoti, aktyvinti savo projektus tam, kad ekonomika suktųsi“, – pabrėžė ji.

ELTA primena, kad Vyriausybė praėjusią savaitę patvirtino artimiausios Seimo pavasario sesijos darbų programą, kurioje įvardyta mokesčių sistemos peržiūra.

Gegužės mėnesį Seime numatoma svarstyti Mokesčių sistemos peržiūros įstatymų projektų paketą. Jame bus persvarstytos mokestiniuose įstatymuose nustatytos neterminuotos lengvatos ir kitos specialios apmokestinimo sąlygos, taip pat siekiama prisidėti prie savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo, nelygybės mažinimo, pažangių investicijų skatinimo ir užtikrinti mokesčių sistemos efektyvumą ir prognozuojamumą.

G. Skaistė yra tvirtinusi, jog pasiūlymai mokesčių reformai jau yra pristatyti koalicijos partnerių frakcijose ir pasibaigus savivaldos rinkimams turėtų būti užbaigtos diskusijos dėl jos formos. Pasak jos, mokesčių reforma Seime tikrai turėtų atsirasti parlamento pavasario sesijos pirmoje pusėje.

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė, kad svarbiausia, jog Vyriausybės parengti mokestiniai pakeitimai būtų sėkmingai pateikti – tam, kad Lietuva įgyvendintų visus Europos Komisijos iškeltus reformų rodiklius ir gautų pilną ES finansavimą. Kol kas, įgyvendinus 31 iš 33 rodiklių.

Kiek truks parlamento diskusijos kitose įstatymų svarstymo stadijose, anot jos, yra „visiškai antraeilis dalykas“.

Seimo pavasario sesija prasideda penktadienį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės